Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"TSK içindeki Fethullahçılar açığa çıkmadı"

Giriş Tarihi: 30.1.2016 12:35
TSK içindeki Fethullahçılar açığa çıkmadı

Türkiye'yi yıllarca meşgul eden askeri davaların en dikkat çeken isimlerinden Kurmay Deniz Albay Koray Eryaşa, Balyoz Davası'dan 16 yıl, askeri casusluktan 5 yıl 7 ay hapis cezası aldı. Albay Koray TSK içindeki FETÖ'cülerin hala tespit edilemediğini söyledi.

Emekli Deniz Albay Koray Eryaşa, beraat kararı üzerine mücadelesine hemen pazartesi günü başlayacağını açıkladı. Askere yönelik kumpas davalarında alınan cezaları, tamamlayan tek subay olma özelliği de taşıyan Koray Eryaşa, şöyle dedi:

TSK İÇİNDEKİLER HALA AÇIĞA ÇIKMADI

"Bu davalarda Fethullahçı polisler ve hakimler açığa çıktı, ama TSK içindeki Fethullahçılar açığa çıkmadı. Halbuki TSK içindeki Fethullahçılar, deliller hazırlanırken altına imzalarını attı. Anti virüs programı, denizde ilk yardım ders notları, sözde Ermeni soykırımı ile ilgili akademik tezlere 'Devletin güvenliği açısından gizli bilgidir' diye rapor veren Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı ve Genelkurmay Adli Müşavirliği hakkında hiçbir işlem yapılmadı. Bunu 26 Temmuz 2012'de söylediğim için Genelkurmay, hakkımda dava açtı. Ondan da beraat ettim. Buna sebebiyet verenler hakkında tek dava bile açılmadı. Genelkurmay, TSK ve milletine ihanet etmiş bu adamları niçin koruyor? Bu mahkemede suç duyurusunda bulundum. Ancak hemen pazartesi günü, detaylı bir suç davası açacağız bu kişiler hakkında. Ayrıca tazminat davaları için de çalışmalarımız olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"TSK içindeki Fethullahçılar açığa çıkmadı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN