Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozdağ'dan açıklaması

Adalet Bakanı , Danıştay savcısının "Ortaöğretimde serbestliği getiren yönetmelik hükmünün iptali" isteminin Anayasa ve Çocuk Hakları Sözleşmesi'ne aykırı olduğunu bildirdi.

Giriş Tarihi: 1.2.2016 00:08 Güncelleme Tarihi: 1.2.2016 00:58
Bozdağ'dan başörtüsü açıklaması

Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Danıştay savcısının "Ortaöğretimde serbestliği getiren yönetmelik hükmünün iptali gerekir" yönündeki görüşünü değerlendirdi.

Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin başörtüsü yasağına gerekçe yapılamayacağını belirten Bozdağ, bu sözleşmenin, aksine başörtüsü serbestliğine gerekçe ve dayanak oluşturacağını bildirdi.

Danıştay savcısının ya Çocuk Hakları Sözleşmesi'ni okumadığını ya da ideolojisinin okuduğunu anlamasına engel olduğunu ifade eden Bozdağ, şunları kaydetti:

"Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin ilgili maddelerini aynen yazıyorum. Savcının haklı olup olmadığına siz karar verin. İşte sözleşme hükümleri, Madde 14/1, 'Taraf devletler, çocuğun düşünce, vicdan ve din özgürlükleri hakkına saygı gösterirler'. Madde 14/2, 'Taraf Devletler, anababanın ve gerekiyorsa yasal vasilerin, ..çocuğa yol gösterme konusundaki hak ve ödevlerine, saygı gösterirler'. Madde 20/3, '

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozdağ'dan başörtüsü açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN