Görmez: Allah onları ıslah etsin!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Güneydoğumuzda, Cizre'de, Silopi'de, Silvan'da, Nusaybin'de, Sur'da neredeyse bir aydır bu toprağın kendi çocukları, kendi vatanına, milletine karşı çukurlar kazarak kötülük içerisine girdiler. Eli kalem tutacak nice çocuklar dağlara götürülerek katil olarak eğitildi ve devşirildiler. Sonra da döndüler ve kendi milletine, vatanına karşı çukurlar kazarak büyük bir kötülük içerisine girdiler. Allah, onları ıslah eylesin" dedi.

Giriş Tarihi: 31.1.2016 17:34
Görmez: Allah onları ıslah etsin!
Görmez, "Sabah namazı buluşmaları" kapsamında Keçiören Kuyubaşı Camisi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

"KENDİNİZİ ALLAH İLE KONUŞMAKTAN MAHRUM BIRAKMAYIN"
Sabah namazını kıldırdıktan sonra cemaate seslenen Görmez, "Sabah namazını mescitte cemaatle eda edenler, Allah'ın zimmetindedir, korumasındadır" hadisini hatırlattı. Görmez, "Allah, zimmetini, korumasını üstümüzden eksik etmesin. Sevgili gençler, kendinizi hayatınız boyunca bu nimetten mahrum bırakmayın. Kendinizi günde beş defa Allah ile konuşmaktan mahrum bırakmayın" dedi.

Cemaatin sabah namazı vaktinde genciyle yaşlısıyla camiye gelmelerinin büyük bir rahmet olduğunu belirten Görmez, Türkiye'de ve İslam dünyasında dua bekleyen mazlumlar olduğunu dile getirdi.

Müslümanların eşleri, çocukları ve aileleriyle sabah namazına gelerek hem vatan ve millet için hem de acılar içerisinde kıvranan İslam alemi için dua etmelerini büyük bir rahmet olarak değerlendiren Görmez, şöyle devam etti:

"BUGÜN DUALARINIZ ÇOĞALTIN


"Bugün bizden dua bekleyen kardeşlerimiz var. Bugün dualarınızı çoğaltın. Bütün alemi İslam, acılar içerisinde kıvranıyor. Yanı başımızda Türkmendağı'nda kendi vatanlarını savunmak için bekleyen, hem uçakların üstlerine bomba yağdırdığı hem de kendi insanlarından büyük darbeler yiyen kardeşlerimiz, mazlumlar var. Allah, öncelikle Türkmendağı'ndaki kardeşlerimizi, Halep'teki, Suriye'deki kardeşlerimizi, bütün kardeşlerimizi bir an önce bu kötülüklerden ve acılardan kurtarsın."

Yeryüzündeki mazlumun dualarda unutulmamasını isteyen Görmez, şunları söyledi:

"Güneydoğumuzda, Cizre'de, Silopi'de, Silvan'da, Nusaybin'de, Sur'da neredeyse bir aydır bu toprağın kendi çocukları, kendi vatanına, milletine karşı çukurlar kazarak kötülük içerisine girdiler. Eli kalem tutacak nice çocuklar, dağlara götürülerek katil olarak eğitildi ve devşirildiler. Sonra da döndüler ve kendi milletine, vatanına karşı çukurlar kazarak büyük bir kötülük içerisine girdiler. Allah, onları ıslah eylesin. Güneydoğu'da mağdur olan kardeşlerimiz de var, onlara da dua edeceğiz, kavli ve fiili yardımlarda bulunacağız. Allah, bir an önce vatanımızı ve milletimizi bütün bu kötülüklerden korusun. Bütün İslam aleminin umudu olan ülkemizdeki birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi muhafaza etmeyi bizlere nasip etsin."
"ALLAH'IM SENDEN BÜTÜN HAYIRLARI İSTİYORUM"
Cemaate Hazreti Muhammed'in iki önemli hadisini hatırlatan Görmez, Hazreti Muhammed'in bir sabah namazı öncesinde Hazreti Ayşe'yi ibadete çekilmişken gördüğünü, bunun üzerine de Hazreti Ayşe'nin "Ya Resulallah, bugün duayı çoğalttım" dediğini söyledi. Görmez, Hazreti Muhammed'in Hazreti Ayşe'ye şunları söylediğini aktardı:

"Sana en kapsamlı, en geniş duayı öğreteyim mi? De ki ya Ayşe, Allahım senden bütün hayırları istiyorum. Şu anda ve hayatım boyunca, ahiretim ve geleceğim için, bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa senden istiyorum. Allahım, bütün kötülüklerden ve şerlerden sana sığınıyorum. Şu anda ve gelecekte, bildiğim ve bilmediğim bütün kötülüklerden sana sığınıyorum. Allahım, senden cenneti istiyorum. Beni cennete yaklaştıracak sözler söylememi ve işler yapmayı istiyorum. Allahım, senden beni cehennemden korumanı istiyorum. Beni cehenneme yaklaştıracak bütün sözlerden ve işlerden beni korumanı istiyorum. Allahım, senden kulun Muhammed ne istemişse onu istiyorum. Allahım kulun Muhammed hangi kötülüklerden sana sığındıysa ben de aynı kötülüklerden sana sığınıyorum. Allahım, hakkımdaki verdiğin bütün kararları hayır eyle"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görmez: Allah onları ıslah etsin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN