Türkiye'nin en iyi haber sitesi

den 'ye teşekkür

li in oluşturduğu Müzakere Yüksek Komisyonu (HCN) Koordinatörü ve eski Suriye ı Riyad Hicab'ın, 'nin Suriye halkının temel taleplerine ulaşması için verdiği destekten ötürü Başbakan Ahmet 'na teşekkür ettiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 31.1.2016 20:43 Güncelleme Tarihi: 31.1.2016 22:18
Muhaliflerden Türkiye'ye teşekkür

HCN Koordinatörü'nün basın ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre Hicab, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da ile bir araya gelerek, 'de siyasi çözüm konusundaki gelişmeleri görüştü.

Görüşme sırasında Hicab, Suriye'de siyasi geçiş süresinin gerçekleşmesi için gösterilen diplomatik çabalara katkısından ve Suriye halkının temel taleplerine ulaşması adına verdiği destekten ötürü 'ye ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür etti.

CENEVRE'DE SURİYE TOPLANTISI

Suriye'deki bazı bölgelere uygulanan ablukanın ve hava saldırılarının devam etmesinden endişeli olduklarını belirten Hicab, şunları ifade etti:

"HCN, Suriye'de özellikle ablukanın kaldırılarak insani durumların iyileştirilmesi, hava saldırılarından ve savaştan zarar gören bölgelere insani yardımların ulaştırılması, gözaltına alınanların serbest bırakılması ve sivil yerleşim yerlerine hedef gözetmeksizin yapılan bombardımanların durması konusunda uluslararası bazı güçlerden aldığı garanti ve taahhütlerin ardından görüşmelere katılma konusunda olumlu cevap verdi. Rejim ve müttefikleri Suriye halkına yönelik ihlallerine devam ederse muhalif heyetin Cenevre'deki görüşmelere katılması için ortada bir sebep olmayacak."

Hicab, Birleşmiş Milletler ve uluslararası güçlerin, rejim ve müttefiklerinin halka yönelik ihlallerini durdurmaması halinde HCN heyetinin görüşmelerden çekilmek zorunda kalabileceğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhaliflerden Türkiye'ye teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN