Kandil terörü

Oğlunu, örgütün TV kanalında teröristlerle gören anne, Kandil'deki örgüt kamplarına kadar gidip geri getirmek istedi. Ancak teröristler, acılı kadını önce azarladı, ardından tehdit ederek geri gönderdi

Giriş Tarihi: 1.2.2016
Kandil terörü
Üniversite için Diyarbakır'dan İstanbul'a giden oğlunu tesadüfen örgütün TV kanalında fark eden Anne Fatma A., gözünü karartıp Kandil'e çıktı. Ancak Kandil'de oğlunu isteyen anneyi azarlayan teröristler, "Bir daha sakın buraya gelme, sonun kötü olur" diyerek acılı kadını tehdit ederek geri gönderdi.

BEN OKUYORUM DEDİ VE...

Mehmet A., ailesinin yaşadığı Diyarbakır'da, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği'ni kazandı, İstanbul'a geldi. Ancak, terör örgütü ile tanışarak örgüt sempatizanı oldu. Üniversiteyi bitirdiğinde ise örgüte katılmak için Kandil'e gitti. Ailesine ise yüksek eğitimini sürdürmek için İsviçre'ye gittiğini söyledi. Oğullarının yurt dışında eğitim aldığını zanneden aileye ise kötü haberi komşular getirdi.

TELEVİZYONDA GÖRDÜLER

Oğullarının terör örgütüne katıldığını ise televizyonda gördüklerini söyleyen komşuları haber verdi. Aile, örgütün TV kanalı Roj'u takip ettiğinde, çocuklarının örgütün Kuzey Irak kamplarında elinde mikrofon, örgüt mensupları ile röportaj yaparken gördü. Anne ve babası çok üzüldü. İnşaat mühendisi çocuklarını yurtdışında iyi şartlar altında yaşam sürdüğünü düşünürlerken terör örgütü kampında görmek onları yıkmıştı.

"SONUNUZ KÖTÜ OLUR"
Babası hastaydı. Aile kampa gidip, oğullarını geri dönmek üzere ikna etmeyi kararlaştırdı. Görev anne Fatma A.'ye düştü. Yaşlı kadın, büyük zorluklarla okuttukları inşaat mühendisi oğullarını ikna edebileceği umuduyla bir kadın komşusunu da yanına alıp Kuzey Irak'ın yolunu tuttu. Kandil'deki örgüt kampına kadar ulaşmayı başardı. Fakat örgüt yöneticileri ne oğlunu gösterdi ne de geri verdi. Üstelik "Bir daha sakın buraya gelmeyin, sonunuz kötü olur" diye tehdit edildi. Gözü yaşlı şekilde Türkiye'ye dönen Fatma A., halen oğlundan bir haber almış değil.

OĞLUM KEŞKE TESLİM OLSA
Baba Mehmet A. çocuklarından halen bir haber alamadıklarını anlattı. Örgüte ait mezarlıklara bile baktıklarını söyleyen baba oğluna ulaşamadıklarını söyledi. Oğlunu büyük zorluklarla okuttuğunu belirten baba Tahir A., "İnşaat mühendisi olmuştu. Neden örgüte katıldı bilmiyorum. Keşke teslim olsa, geri dönse" dedi.

"OĞLUMU GERİ VERİN"
Oğlu ile en son 2011'de telefonda görüşebildiğini söyleyen anne Fatma A, o tarihte örgüte katılan Ahmet'ten bir daha haber alamadığını dile getirdi. Fatma A., örgütün oğlunu geri vermesini istiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kandil terörü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN