Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın temsilcisinin 'lı ile fotoğrafına 'dan tepki

ABD Başkanı Barack 'nın hafta sonu Suriye'nin Rojava bölgesinde yer alan Kobani'yi ziyaret eden özel temsilcisi Brett McGurk, 'lı Polat Can ile fotoğraf çektirdi. Polat Can YPG temsilcisi sıfatıyla Brett McGurk ile çektirdiği fotoğraf sosyal medyada hesabından paylaştı.

Giriş Tarihi: 2.2.2016 16:01 Güncelleme Tarihi: 2.2.2016 17:27
Obama'nın temsilcisinin PKK'lı ile fotoğrafına Ankara'dan tepki

Geçtiğimiz hafta sonu Suriye'nin Rojava bölgesinde yer alan Kobani'yi ziyaret eden ABD Başkanı Barack 'nın özel temsilcisi Brett McGurk'un ziyaretinde çekilen bir fotoğraf karesi 'yı rahatsız etti. Kobani'de IŞİD ile verilen mücadelede yaşamını yitirenlerin mezarlarını da ziyaret ederek bunları Twitter hesabından paylaşan McGurk'un, Türkiye'nin terör örgütü olarak gördüğü YPG'nin sözcülerinden Polat Can'dan plaket aldığı ortaya çıktı. Daha önce içerisinde yer aldığını gösteren fotoğrafları çıkan Polat Can'ın kendi sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğraf, Ankara'da tepkilere yol açtı.

HEM ASKERİ HEM SİYASİ BİR ZİYARETTİ

ABD Başkanı Obama'nın özel temsilcisi Brett McGurk ile Kobani'de görüşen Kobani Kantonu Başkanı Enver Müslim, ziyareti Amerika'nın Sesi Radyosu'na değerlendirdi. Müslim, ziyaretin sadece askeri bir ziyaret değil, aynı zamanda siyasi bir ziyaret olduğunu ve bu tür görüşmelerin önümüzdeki günlerde de gizli değil açık bir şekilde devam edeceğini söyledi.

Suriye'nin geleceğinin konuşulduğu toplantılarda, ülkedeki demokratik güçlerin olması gerektiğini görüşmede dile getirdiklerini söyleyen Enver Müslim, bundan sonra 'nin de dahil olduğu Suriye Demokratik Meclisi'nin görüşmelerde yer alacağını söyledi. Obama'nın temsilcisinin ziyaretinin çok önemli olduğunu da belirten Müslim, Suriye'nin geleceği konuşulurken, ülkedeki Kürt meselesine de çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama'nın temsilcisinin PKK'lı ile fotoğrafına Ankara'dan tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN