Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu konuşuyor - CANLI

Başbakan Ahmet Davutoğlu Mülki ve idari amirler toplantısında konuşuyor

Giriş Tarihi: 3.2.2016 14:17 Güncelleme Tarihi: 3.2.2016 14:38
Başbakan Davutoğlu konuşuyor - CANLI

Canlı yayın

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Böyle bir dönemde böyle bir istikrardan rahatsız olan çevreler var. Böyle bir kritik evreyi biz temmuz ayında yaşadık. Bir noktadan alınan talimatla eş zamanlı olarak aldırıya geçtiler. DEAŞ, PKK ve DHKP-C örgütleri aynı anda güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlara karşı saldırıya geçtiler. Sizinle 31 Temmuz 2015'te burada yine bir aradaydık.

Tek tek vilayetlerimizi masaya yatırmış ve atacağımız adımları gözden geçirmiştik. O günden bu güne gösterdiğiniz gayretten dolayı hepinize tek tek teşekkür ediyorum.

"HER HAFTA SONU BÖLGEDE BİR VİLAYETTE OLACAĞIM"

Bugün kapsamlı bir şekilde son 6 ay içinde yaşadığımız gelişmeleri değerlendireceğiz. Millet vicdanıyla devlet aklını buluşturmayan toplumlar varlığını sürdüremez. Bu toplantılarla hedefimiz milletin derin vicdanıyla devletin aklını buluşturmaktır. Millet vicdanı ile devlet aklının buluştuğu durumlarda başarı mutlaka sağlanır. Benim, hükümetin başı olarak yapmam gereken ilk şey milleti doğrudan dinlemek ve onların taleplerini devlet aklı haline getirmektir. Mardin Artuklu Üniversitesi'nde millet vicdanı ile devlet aklının birleştiği eylem planını açıklayacağım. Her hafta sonu bölgede bir vilayette olacağım. Sizin de bölgede olanlar hakkında bilginizin olmasını istiyorum. Her şeyi bilmenizi istiyorum. Ayrıntısına kadar soracağım. Bizim devlet anlayışımız kudret ve şefkata dayanıyor.

"HALKTAN KOPUK BİR DEVLET YÖNETİMİ ANLAYIŞI SÜRDÜRMEYECEĞİZ"

Sizden ricam, her ne olursa olsun halkla birlikte ve iç içe olmanızdır. O yörenin geleneği neyse en önde siz olacaksınız, hiçbir şekilde onlardan kopuk bir makam olmayacaksınız. Kesinlikle halktan kopuk bir devlet yönetimi anlayışı sürdürmeyeceğiz. Halkın acısında da bir arada olacaksınız, düğününde de bulunacaksınız.

Ayrıntılar geliyor...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu konuşuyor - CANLI
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN