Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hüseyin Cafer Gizli'yi PKK'lılar mı öldürdü?

Geçtiğimiz hafta Gençlik ve Spor Bakanlığı 'in ilçesinde Güneydoğu'dan ve Batı'dan öğrencileri bir kampta buluşturdu. Bu kampta PKK'lı olduğu iddia edilen bir grup öğrenci 16 yaşındaki Diyarbakırlı Hüseyin Cafer Gizli’yi darp ederek öldürmüştü. Cafer Gizli'nin babası Salih Gizli, olaya ilişkin detayları ve PKK'nın Sur'da ortaya koyduğu vahşetin detaylarını anlattı.

Giriş Tarihi: 3.2.2016 09:54 Güncelleme Tarihi: 3.2.2016 11:24
Hüseyin Cafer Gizli'yi PKK'lılar mı öldürdü?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Güneydoğu'nun farklı bölgelerinden toparlanan gençler, Kampı'na getirilmiş, burada çıkan olaylar sırasında 16 yaşındaki Hüseyin Cafer Gizli bıçaklanarak öldürülmüştü. Diyarbakır'ın Kobik (Bulutçeker) Köyü'nde acılı baba, olay yeri görüntülerini izlediklerini, Hakkarili 16 kişilik grubun dakikalarca çocuğuna saldırdığını ve orada bir arbede yaşandığını söyledi.


SATAŞMALAR OTOBÜSTE BAŞLADI

Kampta, PKK ve PKK'nın gençlik yapılanması YGD-H üyelerinin oğlunu bıçakladığını anlatan Baba Gizli, "Olay yeri görüntülerini izledim. Hakkarili 16 kişilik grup dakikalarca çocuğuma saldırdı. Kampta yaşanan arbedenin öncesi de var. Olaylar daha öğrenciler yola çıkmak için ilk otobüse bindikleri anda PKK'lı gençler, çocuklara sataşmaya başlamış" şeklinde konuştu. Yola çıkış anından itibaren başlayan olayların devamında ise saldırının meydana geldiğini söyleyen Baba Gizli, "Kampın son günü kendi aralarında anlaşan PKKlı grup, aralarında oğlumun da bulunduğu 6 kişilik bir grubu düşman olarak gördüler. Gençlere, bıçak ve sopalarla hücum ettiler" dedi.


İKİNCİ VAKASI

Hüseyin'in karnından iki bıçak darbesi aldığını ve yoğun kanama sonrası kan kaybından öldüğünü anlatan Baba Gizli, oğlunun uzun yıllardır namaz kılan arkadaşlarına İslam'ın güzelliklerini anlatan ve hiçbir kötü alışkanlığı olamayan bir genç olduğunu belirterek, yaşanan hadisenin ikinci Yasin Börü vakası olduğunu vurguladı. Baba Gizli, "Devletin olayı inceleyip sorumluları cezalandırılmasını istiyorum. Kampta görevli olan öğretmenlerin de olayda sorumlulukları bulunuyor. PKK'lı saldırganların, dış bağlantıları da araştırılmalı" diye konuştu.

PKK SÜRGÜN EDİYOR

30 yıldır Diyarbakır'ın Sur ilçesinde ikamet eden Gizli ailesi, Sur'da başlayan provokasyon nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kaldı. Çocukların yaşanan çatışmalar nedeniyle eğitimini yarıda bıraktığını söyleyen Baba Salih Gizli, Sur'da ikamet eden 50 bin civarındaki Kürdün, PKK tarafından kasıtlı sürgüne tabi tutulduğunu kaydetti. Baba Gizli, "PKK'ya destek vermeyen ve onlar gibi düşünmeyen herkes örgüt tarafından sürgün ya da ölüme mahkum ediliyor" dedi. Röportaj esnasında duygulanan baba Gizli, "Keşke Sur'da provokasyon olmasa ve bütün bu olaylar başımıza gelmeseydi. Şu an oğlum yanımda, bizimle birlikte olacaktı" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeni Şafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Cafer Gizli'yi PKK'lılar mı öldürdü?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN