Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve Fırat Anlı halkı ikna turunda!

Giriş Tarihi: 4.2.2016 16:53 Güncelleme Tarihi: 4.2.2016 17:30
Gültan Kışanak ve Fırat Anlı halkı ikna turunda!

'li Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları ile Fırat Anlı, merkez İlçesi'ndeki evlerini, PKK terörü yüzünden terk etmek zorunda kalan aileleri Sur'a geri dönmeleri konusunda ikna etmek için ziyaret etti. Sur'da terörün mağdur ettiği aileden Necip Dağ isimli vatandaş, "Sur'da mağdur olduk. Şimdi 4 aile aynı evde yaşıyoruz" dedi.

"4 AİLE AYNI EVDE KALIYORUZ"

İlçesi'ni terk ederek Yenişehir İlçesi'ne yerleşen 'Dağ' ve 'Benekli' ailelerini ziyaret eden Kışanak ve Anlı, aile fertleri ile sohbet ederek sorunlarını dinledi. Aile bireylerinden Necip Dağ, Hasırlı Mahallesi'ndeki evlerinin çatışmalardan zarar gördüğünü anlatırken, "Mağdur olduk. Bizim gibi dört aile ile birlikte kiraladığımız evde kalıyoruz. Sur'da hasar görmeyen tek bir ev kalmadı" dedi.

"TORUNLARIM İÇİN ÇIKMAK ZORUNDA KALDIM"

Eşbaşkan Kışanak ve Anlı, daha sonra Benekli ailesini ziyaret etti. Sur mağduru 3 aile fertleri, evlerini terk etmek zorunda kaldıkları süreci ve yaşadıkları mağduriyeti anlattı. Sur mağduru vatandaşlardan Piroz Benekli, Sur'dan çıkmak istemediklerini, ancak yaşları küçük olan torunları için çıkmak zorunda kaldıklarını anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gültan Kışanak ve Fırat Anlı halkı ikna turunda!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN