'ın sı karşılık bulmadı!

HDP Genel Başkanı Selahattin 'ın dün yaptığı eylem sına halktan karşılık gelmedi. Doğu ve Güneydoğu'da birçok ilde hiç eylem olmadı, eylem yapılan illerde de katılım çok düşük seviyede kaldı.

Giriş Tarihi: 5.2.2016 14:26 Güncelleme Tarihi: 5.2.2016 14:53
Demirtaş'ın çağrısı karşılık bulmadı!
Başta Diyarbakır Sur ile, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda sona gelindi.

PKK SOKAKTA, HDP SİYASETTE KAYBETTİ

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilçelerde operasyonların sonuna yaklaştıkça, HDP'nin hendek politikası hem siyaset sahnesinde hem de güvenlik güçlerinin karşısında battıkça battı, HDP de da görüp görebileceği en büyük yenilgilerden birini aldı.

DEMİRTAŞ SOKAK ÇAĞRISI YAPTI

Operasyonların bitmek üzere olduğu şu günlerde HDP lideri Demirtaş bir başka yolu denemeyi tercih etti. Daha önce Gezi eylemleri sırasında ortaya çıkan ve bir süre Türkiye'nin birçok bölgesinde yapılan 'tencere tava eylemi' için Demirtaş halkın harekete geçmesi gerektiğini duyurdu.

TAKSİM'DE 10 KİŞİ TOPLANDI

Dün bir açıklama yapan ve akşamları saat 19:00'da tencere tavalarla ses eylemi yapılmasını isteyen Demirtaş'ı Anadolu'dan da İstanbul ve diğer Batı şehirlerinden de dinleyen pek kimse çıkmadı. Taksim'de eylem yapan 10 kişiyi saymazsak..
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'ın çağrısı karşılık bulmadı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN