Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eleştirenler tek tek gitti

CHP Genel Başkanlığı koltuğunda oturduğu 6 yıl içinde Kılıçdaroğlu'na muhalefet edenler kapının önüne konuldu. Güler'den Batum'a, Tarhan'dan Özkes'e kadar muhaliflerin ortak noktası CHP'nin Paralel Yapı ile işbirliğini eleştirmeleri oldu

Giriş Tarihi: 5.2.2016
Eleştirenler tek tek gitti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partinin başına geçtikten sonra uyguladığı parti politikalarını beğenmeyenlerin tek tek kafası koparıldı. Birgül Ayman Güler, Süheyl Batum ve Emine Ülker Tarhan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik sert açıklamaları kamuoyu gündeminde uzun süre tartışılmıştı. Partide üst düzey görevler yapan bu muhalifler, CHP'nin FETÖ örgütüyle kol kola olduğu ve "hesap uzmanı Kemal'in hesaplarda hata yaptığı" iddialarını getirmişlerdi.

Bir gül Ayman Güler :
İzmir'den milletvekili seçildikten sonra kısa bir süre parti sözcülüğü yapan Güler, CHP'nin Paralel Yapı ile ittifak yaptığını açıkladı. Ayman, iddialarını kamuoyuna da açıkladı. Ardından kınama cezası talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Yazılı savunmasını verdikten sonra Kılıçdaroğlu'na 12 soru sorarak cemaatle ittifak soruları sordu.

İhsan Özkes :
İstanbul'dan milletvekili seçilip parlamentoya girdi. Eski Üsküdar müftüsü olan Özkes aynı zamanda en yüksek oy alarak PM'ye seçilmişti. Kılıçdaroğlu'na "Delege ağaları var. Bunlara eyvallah etme" diye konuştu. Özkes'in bu çıkışlarından rahatsız olundu. Ardından Özkes istifa etmek zorunda kaldı.

Emine Ülker Tarhan :
YARSAV Başkanlığı'ndan ayrıldıktan sonra CHP Ankara Milletvekili oldu. Parti grup sözcüsü olan Tarhan da Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Tarhan, "Partinin bölünmesi söz konusu ise sorumlusunu herkes biliyor. Bir hesap uzmanı bu kadar hesap hatası yapar mı? Yaptı işte" demişti. Tarhan daha sonra Anadolu Partisi'ni kurdu.

Süheyl Batum :
CHP Genel Sekreterliği yaptı. Eskişehir milletvekili oldu. Batum, hem Kılıçdaroğlu'nu hem de yakınındaki isimleri Paralel yapı ile yakın olmasını eleştirdi. Eleştirilerin dozu yükselince ihraç edildi. Batum, "CHP Atatürk'ün kurduğu, Cumhuriyet'in kurucu partisi. Kılıçdaroğlu'nun, Bekaroğlu'nun partisi değil" demişti.

Ercan Cengiz :
Partinin TBMM'deki grubuna İstanbul Milletvekili olarak katıldı. Cengiz "100 seçim yapılsa dahi güven vermeyen bir muhalefet var. Bu muhalefet partileri nedeniyle tablonun değişmeyeceği açıkça gözüküyor" dedi. CHP'deki parti politikalarını sık sık eleştiren Cengiz, istifa ederek Merkez Parti'ye geçti.

Sıfırdan zirveye çıktı
CHP'de milletvekili Aylin Nazlıaka'nın disipline gönderilmesinden çok CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'prenseslerinden' olarak gösterilen Zeynep Altıok'a tepkiler yükseldi. Atatürk posterini indirdiği iddia edilen Altıok'un 3 yıl öncesine dek CHP ile hiçbir bağlantısı yoktu. Önce İstanbul il başkanlığında yönetime, PM'ye, 7 ve 1 Kasım seçimlerinde de İzmir'den milletvekili seçilip MYK'ya girmesi sorgulanmaya başladı. Partinin ağır topları "Atın bu kadını" kampanyası başlattı. Eski CHP YDK Üyesi avukat Meral Çil, Altıok'un disipline sevk edilmesi için noter kanalıyla ihtarname çekti. CHP eski parti meclisi üyesi Korkmaz Karaca "79 MYK üyesi 187 PM üyesi değiştiren Kılıçdaroğlu'nun değişme vakti geldi. Alevileri küstürmemek için Altıok'la ilgili işlem yapmıyor. Neden koruyor? Almanya ziyaretinde de yanından ayırmadı Altıok'u" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eleştirenler tek tek gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN