Aylin Nazlıaka: İsim vermedim

CHP'de bu sabah saat 10.00'da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığında başlayan Parti Meclisi toplantısı şu dakikalarda devam ediyor.

Giriş Tarihi: 7.2.2016 14:57 Güncelleme Tarihi: 7.2.2016 15:09
Aylin Nazlıaka: İsim vermedim

Atatürk portresinin duvardan indirilmesi tartışmaları nedeniyle ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevki tartışılan Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka PM toplantısından az önce ayrıldı.

CHP'DE ATATÜRK POLEMİĞİ BÜYÜYOR

Nazlıaka çıkışta şu açıklamayı yaptı:

"Bu süreç boyunca isim açıklamam konusunda yoğun bir baskı yapıldı. Bu olay ismimin Aylin Nazlıaka olduğu kadar gerçektir. Ancak basına servis edilişi ve basında işlenişi ile ilgili yön değiştirmesi maalesef algısal boyutu ile gerçekleştirilen olay arasında fark yaratmıştır."

AYLİN NAZLIAKA DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

"Kişinin ismini açıklamamam kişiyi korumakla ilgili değil, ilkesel bir duruştur. Tarih bu ilkesel duruşları değerlendirecektir. Örneğin Dreyfus da daha öncesinde yanlış bir şekilde yargılanmıştı ama tarih ona karşılığını verdi."

Editörün Notu: Dreyfus Olayı; 1894 yılında Yüzbaşı Alfred Dreyfus'un haksız yere casuslukla itham edilerek Fransa'da yargılandığı dava ve ardından gelişen olaylardır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aylin Nazlıaka: İsim vermedim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN