Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK'ya en büyük darbe geliyor!

, ve 'deki n devam edeceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 7.2.2016 01:42
PKK'ya en büyük darbe geliyor!
Bakan Ala, ve 'den zorla göç ettirilen vatandaşları tek tek evlerine güvenli bir şekilde göndereceklerini ifade ederken, HDP'nin algı operasyonları ile kurnazlık yapmaya çalıştığını ancak bundan hiç bir şey kazanamayacaklarını söyledi.

, tarihi Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde Başkan Recep Altepe'yi ziyaret ettikten sonra Kapılıçarşı'yı gezdi. Belediye binasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Ala, terörle mücadele ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

PKK'NIN GÖÇE SÜRÜKLEDİĞİ HAYATLAR

"Epeyce mesafe kat ettik"


Hükümet olarak, Türkiye'de yeni hedefler koyduklarını anlatan Ala, "Bölücü terör örgütlerinin faaliyetlerini sonlandırmak için vatandaşın orada huzur ve güvenliğini sağlamak için terörle mücadele süreci devam ediyor. Son derece başarılı bir şekilde yürütülüyor. En kısa zamanda vatandaşın hayatını normale döndürecek sonuç elde etmek için güvenlik güçlerimiz yoğun gayret gösteriyor. Daha önce de bazı değerlendirmeler yaptık. Yine arkadaşlarımızla yaptığı değerlendirmeler ve görüşmelerde orada epeyce mesafe kat ettik" diye konuştu.

Etkili elemanlarla nokta operasyonu


'Cizre'de yüzde 99,5'i halledilmiş durumda' diyen Ala, "Çok cüzi bir miktar kaldı ama etkili elemanları ve odağı orada. Onların da yine vatandaşa zarar vermeden, vatandaşla terörist ayrımını kesin olarak yaparak, sonuçlandırılması çalışmaları devam ediyor. Sur'da da aynı şekilde çok önemli mesafeler katedildi. Orada da olabilecek en kısa sürede sonuçlandırma çalışmaları devam ediyor. Tabii bu konularda öngörülemeyen olaylarla karşılaşmak mümkün. Hesap bazen uymayabilir çünkü sahada bire bir göğüs göğüse arkadaşlarımız mücadele ediyor. Bunun nedeni de vatandaşlara zarar vermeden meseleyi çözmek, tamamen teröristle vatandaşı ayırmak. Bu bakımdan bazen vatandaşın aklına 'Neden uzun sürüyor' gibi bir soru geçebilir. Tabii sokağa çıkma yasakları da vatandaşa zarar vermeden meseleyi çözmek içindir. Teröristlerin bertaraf edilmesi, tuzakların kaldırılması, bombaların imha edilmesi ve çukurların doldurulmasını hedefliyoruz. Vatandaşımız hayatını normale dönmesini sağlamak için çaba sarf ediliyor" ifadesini kullandı.

Yeni noktalara operasyonlar yapılacak


Bakan Ala sözlerini şöyle sürdürdü:

"Buna benzer bazı yerler var. Bundan sonra da oralarda bu temizlemeler, bertaraf etmeler yapılacak. Bu çalışmalar yürütülecek, terörle mücadele yürütülecektir, milletimizin, devletimizin işbirliğiyle."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'ya en büyük darbe geliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN