Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye mezarlığında sözde şehitliği!

Daha önce birçok kez kırsalda oluşturulan ve güvenlik güçleri tarafından yıkılan sözde ' Şehitliği' bu kez şehir merkezinde ortaya çıktı. PKK mezarlıklarının bakımı güvenliği ise devletin parasıyla sağlanıyor.

Giriş Tarihi: 8.2.2016 05:45 Güncelleme Tarihi: 8.2.2016 06:13
Belediye mezarlığında sözde PKK şehitliği!
'li haddini aştı. Bölgedeki çatışmalarda öldürülen teröristler için 'ın Merkez Bağlar ilçesinde bulunan ve yüz ölçümü bakımından kentin en büyük mezarlığı konumundaki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yeniköy Mezarlığı'nda belediye tarafından sözde ' Şehitliği' oluşturulduğu ortaya çıktı.

HDP PİŞMANLIĞI: İŞTE O ANKET!

ÖZEL ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR


HDP'li belediye tarafından özel olarak çevre düzenlemesi yapılan ve mezar taşlarının belediye bütçesiyle yapılan sözde 'PKK Şehitliği'ndeki mezarlar ise örgütünün amblem ve renkleriyle açıkça donatılmış. Teröristlerin mezarlarını maaşını belediyenin devlet parasıyla ödediği güvenlik görevlileri koruyor. Bahçıvanlar bakımını üstleniyor.

HDP'NİN SAHTE İMAMLARI CAMİDE YANDAŞ TOPLUYOR

BÜYÜKŞEHİR AÇIKÇA SUÇ İŞLİYOR


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kamuya ait alanda oluşturduğu bölücü terör örgütü militanlarına ait mezarlıkla resmen suç işledi. Sessiz sedasız yapılan mezarlara son dönemdeki çatışmalarda ölen teröristlerin yanı sıra başka yerlerde geçmiş yıllarda öldürülen teröristlerin cenazeleri de taşınıyor.

VATANDAŞA YER YOK

Diyarbakır'ın en büyük ve merkezi mezarlığında büyük bir alanda boşluk olmasına rağmen belediye bu bölgenin tamamını teröristlere ayırdı. Sözde şehitlik olarak ayrılan alana belediyenin talimatıyla boş yer olmasına rağmen cenazesini defnetmek isteyen vatandaşlar 'bu mezarlıkta yer kalmadı' denilerek başka yerlere yönlendiriliyor.

Kaynak: Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye mezarlığında sözde PKK şehitliği!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN