'Büyük akıl' devrede

Giriş Tarihi: 8.2.2016
'Büyük akıl' devrede

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, bölgenin terör örgütleri eliyle dizayn edildiğini söyledi: Bunların arkasında hiç kuşkusuz büyük bir akıl var

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, katıldığı televizyon programında gündemi değerlendirdi. CNN Türk'te gazeteci Hakan Çelik'in sunduğu programda konuşan Kurtulmuş, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'yi terör grubu olarak gördüklerini belirterek, örgütün etnik temizlik yaptığını, dünyanın da bunu görmesi gerektiğini söyledi. Bölgenin terör örgütleri eliyle dizayn edilmeye çalışıldığını belirten Kurtulmuş şu mesajları verdi:

TERÖR ÖRGÜTÜDÜR:
Bölgede nasıl DAEŞ'i bir terör örgütü olarak görüyorsak, YPG'yi PYD'yi ve o bölgedeki unsurları da özellikle etnik temizlik çalışmalarından sonra birer terör grubu olarak görüyoruz. Bütün dünyanın da bu şekilde görmesi gerek.

BÖLGE ALT ÜST OLDU:
Bölgede tam manasıyla bir alt üst oluş durumu söz konusudur. Bölgede aşağı-yukarı yeniden çok büyük bir oluşum sürecini yaşıyoruz. Türkiye başından itibaren Suriye halkının büyük çoğunluğuyla birlikte olmuştur. Biz Türkiye olarak Kuzey Suriye'deki Kürtlerin, haklarını hukuklarını savunan bir ülke olduk.

GERİDE BÜYÜK AKIL VAR:
Kendi ellerini ateşe sokmak istemeyenler, terör örgütlerini maşa olarak kullanarak siyasetleri dizayn etmeye çalışıyorlar. Bunların arkasında hiç kuşkusuz büyük bir akıl var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Büyük akıl' devrede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN