Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Numan Kurtulmuş: Teröre destek verenden hesap sorulur

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 8.2.2016 20:37 Güncelleme Tarihi: 8.2.2016 23:38
Numan Kurtulmuş: Teröre destek verenden hesap sorulur
Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları;
"Rusya'nın savaş müdahil olması, sivil yerleşim yerlerinin hedef alınması görülüyor. Rus jetlerinden 6 bin 200 sortinin yüzde 85'i ılımlı muhalefeti ve sivillere yönelik."

Yaklaşık 200 bin Suriyeli göç halinde. Olabilecek en kötü senaryo 600 bin kişinin gelmesidir. Gelecek insanları sınırın dışında ağırlamak öncelik hedefimiz.

CENEVRE GÖRÜŞMELERİ

Masada muhaliflerin yer almasını Türkiye telkin etmiştir. Bütün coğrafyası lime lime edilmiş Suriye'nin daha fazla bu durumda kalmaması gerekir. Onurlu barış sürecinin açılması Türkiye acısından öncelikli hedefimizdir.

TERÖRLE MÜCADELE

Geçtiğimiz hafta Ankara'da yaptığımız toplantılarda, teröre karşı mücadeleden sonraki eylem planı değerlendirildi. Oradaki insanlarımızın zihinlerinin ihya edilmesi gerekiyor. Şehirlerin de kendi ruhlarıyla ayağa kaldırılması önceliktir. En kısa zamanda yaralar sarılacaktır. Sürece sivil toplum ve kanaat önderlerinin önemli katkısı olacaktır.

TERÖRE DESTEK VEREN BELEDİYELER

Yerel yönetimlerle ilgili çalışmalar yapıldı. Özellikle büyük şehirlerde belediyelerin yetkileri artırıldı. Eğer belediyeler halka hizmet sunmak yerine başka işler yapıyorlarsa, teröre destek vermek için ellerinden geleni yapıyorlarsa bunlara da gerekenler yapılacaktır. Kim teröre destek vermişse de bunların hesabı sorulacaktır.

SURİYE'YE BİR OPERASYON OLACAK MI?

Öncelikle şunu ifade edeyim; Suriye'deki her gelişme Türkiye'yi yakından ilgilendirir. Biz Türkiye olarak Suriye'nin toprak bütünlüğünden yanayız. En çok ilgilendiğimiz husus ise Türkiye'nin güvenliğidir. Her hangi bir saldırıya karşı Türkiye her zaman teyakkuzdadır.

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından konuştu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Numan Kurtulmuş: Teröre destek verenden hesap sorulur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN