Son darbe

Son darbe

Şırnak Cizre'deki operasyonlarda dün son sokak da temizlendi. Bodrum katında yaralıların bulunduğu iddia edilen binanın da aralarında yer aldığı 15 apartmana operasyon düzenlendi. Çatışmalarda 60 teröristin öldürüldüğü belirtildi

Terör örgütü PKK'ya büyük darbenin vurulduğu Şırnak'ın Cizre ilçesinde, operasyonların sonuna gelindi.

O SOKAK TEMİZLENDİ
Bodrum katında yaralılar olduğu öne sürülen 23 numaralı binanın da bulunduğu Bostancı Sokak'taki bazı evlerde PKK'lıların saklandığı, ilçede yaklaşık 70 terörist kaldığı belirtilmişti. Edinilen bilgiye göre, özel harekât ekipleri 23 numaralı bina ile çevredeki 15 apartmanın bodrumunda saklanan teröristlere yönelik operasyon düzenledi. Çatışmalarda 60 dolayında terörist etkisiz hale getirildi. Bu teröristler arasında PKK'nın dağ kadrosuna mensup olanların yanı sıra, terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H militanları da olduğu kaydedildi. Bu son operasyonla Cizre'nin teröristlerden temizlendiği, kontrolün tamamen sağlandığı ve güvenlik güçlerinin bombalı tuzaklara karşı çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. İlçede bugüne kadar 678 barikat kaldırıldı, 242 hendek kapatıldı. 14 bin 589 evi kontrol eden güvenlik güçleri, teröristlerce tuzaklanan bin 220 el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale getirdi. Genelkurmay açıklamasında ise ilçede cumartesi gününe kadar 564 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

KİLİSELERİ VURDULAR

Güvenlik güçleri teröristlerin Diyarbakır'ın Sur ilçesinde kullanılamaz hale getirdiği kiliselerin fotoğraflarını paylaştı. Ermeni Katolik, Surp Giregos, Keldani ve Protestan kiliselerinin tahrip edildiği görüldü. Mevzi olarak kullandıkları ev, cami ve kiliselere bombalı tuzaklar döşeyen örgütün, kaçarken bu noktaları havaya uçuruyor.

KAÇARKEN YIKIYORLAR
Askeri kaynaklar teröristlerin Sur'da, kaçarken oluşturduğu tahribatın en son Yunan askerinin İzmir'den kaçışı esnasında yaşandığını belirtiyor. Kaynaklar "Kaçarken kurdukları patlayıcı düzeneklerini harekete geçirerek tarihi yok etmek istiyor. İnsanın aklına ister istemez, Kurtuluş Savaşı'nda Yunanların Türk askerinin önünden kaçarken şehirlerimize, tarihi mirasımıza verdiği zarar ve halkımıza yaptığı zulüm geliyor" ifadesini kullandı. Sur'da dün de 2 terörist ölü ele geçirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN