Türkiye'nin en iyi haber sitesi

12.5 milyonluk dev operasyon!

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Türkiye’ye sokulmaya çalışılan 12.5 milyon TL değerinde uyuşturucu madde ele geçirdi. Maddenin 50 kilo 500 gram kokain olduğu tespit edildi.

Giriş Tarihi: 9.2.2016 13:38 Güncelleme Tarihi: 9.2.2016 13:52
İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü Türkiye'ye Şili'den geldiği belirlenen bazı kontrplak yüklü konteynerlara uyuşturu yüklendiği istihbaratını aldı. Söz konusu konternerların liman sahasında olduğu belirlendi.

Çalışma başlatan ekipler, liman sahasına getirilen konteynerları x-ray araç ve konteyner tarama sistemine sevk ederek tarattı. Tarama işlemi sonucunda bir bulgu elde edemeyen ekipler, konteynerlardan birinin mühür numarasının konşimentoda yazılı mühür numarasından farklı olduğunu tespit etti. Bu şüpheli tespit üzerine çalışmalarını derinleştiren Gümrük Muhafaza ekipleri limanda kullanılan kameraları incelemeye aldı.

Yapılan güvenlik kamerası kayıtları incelemelerinde beyaz bir minibüste bulunan iki kişinin konteynerdan iki adet çanta aldıkları, bu çantaları sahadan çıkaramayacaklarını anlamalarının ardından bir TIR'ın altına sakladıkları saptandı.

Bu gelişme üzerine harekete geçen ekipler çantaları bularak içerisindeki 50 kilo 500 gram kokaine el koydu. Uyuşturucu maddenin 12 milyon 500 bin lira değerinde olduğu belirlendi. Ekipler, kamera kayıtlarından plakası belirlenen beyaz minibüsün peşine düştü. Minibüsün daha sonradan yakıldığı bilgisine ulaşan ekipler minibüsün sahibi ile kaçakçılık organizasyonunda yer alan 5 kişi hakkında Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık soruşturma başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
12.5 milyonluk dev operasyon!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN