Yozgat'tan Türkmenlere 6 TIR dolusu gıda yardımı

AK Parti Yozgat İl Başkanlığı tarafından Bayırbucak Türkmenleri için toplanan 6 TIR dolusu yardım malzemesi, törenle Suriye'ye gönderildi.

Giriş Tarihi: 10.2.2016 17:04

Yozgat Cumhuriyet meydanında dualar edilerek gönderilen yardım malzemelerinin kuru gıda ağırlıklı olduğunu belirten AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için yardım kampanyası düzenlendiğini söyledi. Lekesiz, "Özellikle Suriye'de Rusya'nın da desteğini arkasına alan zalim Esed orada Türkmen kardeşlerimize yönelik bir zulüm girişimi içerisinde ve orada evini barkını terk etmek sureti ile Türkiye'ye sığınan kardeşlerimiz var. Buna rağmen orada kalıp mücadele veren kardeşlerimiz var. AK Parti olarak teşkilatlarımızla birlikte geçtiğimiz ay bir yadım kampanyası başlatmıştık" dedi.
Yardım kampanyası kapsamında 6 TIR dolusu yardım malzemesi toplandığını belirten Lekesiz, "Malzemelerin mahiyeti daha çok kuru gıda, un, bakliyat, yağ, şeker, çocuk maması, çocuk bezi ve giysilerden oluşuyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yozgat'tan Türkmenlere 6 TIR dolusu gıda yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN