Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıları şiddetle kınıyorum

Giriş Tarihi: 11.2.2016 12:58 Güncelleme Tarihi: 11.2.2016 13:14
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıları şiddetle kınıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine yapılan saldırıları şidetle kınayarak, "Devletin milletin yanında yer alanlar ve karşısında duranları belli ettiler" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu'ndaki konuşmasının başlangıcında Yeni Şafak ve Akit gazetelerine yapılan saldırıya değindi. Gazete ve medya kuruluşlarına yönelik saldırıları kınayan Erdoğan, "Bu gazeteleri yayınlarını beğenmedikleri için kürsüden fırlatarak terör örgütüne hedef gösteren partinin mensuplarının da tutumunu yakından izleyeceğim" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Saldırıları şiddetle kınıyorum"

MEDYA DERNEĞİ'NDEN YENİ ŞAFAK ÖNÜNDE AÇIKLAMA

"Saldırıları şiddetle kınıyorum"

Bu sabah İstanbul'da iki gazetemizin Yeni Şafak ve Yeni Akit'in binalarına molotofkokteyli ve silahlı saldırıda bulunuldu. Hamdolsun can kaybı yok. Gazetelerimizin binalarında sadece maddi hasar meydana geldi. Saldırıları şiddetle kınıyor, her iki gazetemizin sahiplerine, yöneticilerine, çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Geçmişte bir başka gazetemizin binasının girişindeki camları, silahlı saldırıyla molotofla falan değil arbede sırasında kırıldığı için dünyayı ayağa kaldıranların bu saldırılar karşısındaki tavırlarını dikkatle takip edeceğim. Bakalım buradaki tavır ne olacak, göreceğiz. Bu gazeteleri yayınlarını beğenmedikleri için kürsüden fırlatarak terör örgütüne hedef gösteren partinin mensuplarının da tutumunu yakından izleyeceğim.

Yeni Şafak'a molotoflu ve silahlı saldırı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırıları şiddetle kınıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN