İşte 'da öldürülen 'lı !

'ın ilçesinde güvenlik güçlerince mensuplarına yönelik operasyonda dün etkisiz hale getirilen kadının, "" kod adını taşıdığı tespit edildi. Keskin nişancılık ve suikast konularında eğitimli "Şilan" kod adlı in, bomba yapımı konusunda da örgüt üyelerine eğitim verdiği, Kanas marka silahla defalarca eylemlerde yer aldığı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 12.2.2016 18:34 Güncelleme Tarihi: 12.2.2016 18:48
İşte Sur'da öldürülen PKK'lı keskin nişancı!
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 'da sokağa çıkma yasağı uygulanan 6 mahalle ile Gazi Caddesi'nin bir bölümünde uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamında mensuplarınca kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması ve tuzaklanan patlayıcıların imha edilmesi amacıyla güvenlik güçlerince başlatılan operasyon sürüyor.

Operasyon kapsamında, güvenlik güçlerince dün etkisiz hale getirilen nın, "" kod adlı kadın olduğu belirlendi.

Kadın teröristin, geçen yıl ekim ayında Sur'a geldiği, özellikle çatışmaların yoğun yaşandığı Hasırlı Mahallesi ve çevresinde örgüt mensuplarınca hazırlanan tuzaklı, bombalı eylemlerde teknik hazırlık yaptığı ve çatışmalarda M16 marka silah kullandığı saptandı.

Keskin nişancılık ve suikast konularında eğitimli "Şilan" kod adlı teröristin, bomba yapımı konusunda da örgüt üyelerine eğitim verdiği, Kanas marka silahla defalarca eylemlerde yer aldığının tespit edildiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Sur'da öldürülen PKK'lı keskin nişancı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN