Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan itirafı: senaryosu işe yaramadı

Bölge ından destek göremeyen örgütün "öz eleştirilerinin" yer aldığı yazıda, "halk 'ye akmadığı için 'de olduğu gibi cephane ve takviye gönderilemediği" ifade edildi.

Giriş Tarihi: 13.2.2016 11:47 Güncelleme Tarihi: 13.2.2016 12:03
PKK'dan Cizre itirafı: Kobani senaryosu işe yaramadı

Terör örgütü 'nın dağ kadrosunca kaleme alınan yazı, örgütün (Ayn el Arap) benzeri bir girişimde bulunduğunu ancak bölge ından destek göremediği için başarılı olamadığını ortaya koydu.

Güvenlik kaynaklarından elde edilen bilgilere göre terör örgütü PKK'nın dağ kadrosu tarafından kaleme alındığı belirtilen bir yazı, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarının örgütte nasıl paniğe neden olduğunu gözler önüne serdi.

Yazıya göre, PKK başta Şırnak'ın ilçesi olmak üzere operasyonların düzenlendiği bölgelerde devlet ve halk arasındaki bağı koparmak, lere takviye güç ve cephane gönderebilmek için her yolu denedi. Siyasi ve sivil toplum kuruluşu görünümündeki uzantılarına baskı yapan örgüt, sosyal medya üzerinden de "katliam yapıldığı" algısı oluşturmaya çalıştı.

Operasyonlarda ölenlerin terörist değil, sivil olduğunu öne süren terör örgütü uzantıları, operasyon bölgelerine girebilmek için sürekli eylem yaptı.

KOBANİ'DEKİ SENARYO CİZRE'DE İŞE YARAMADI

Yazıda, ayrıca Kobani için organize edilen "kalkışma"nın arkasında da PKK'nın olduğu açık bir dille ifade edildi. Kobani için düzenlenen yürüyüşler sayesinde, halkın arasına karışanlarla bölgeye silah, cephane ve takviye eleman gönderildiği itiraf edilen yazıya göre, Cizre için de aynı senaryo uygulanmaya çalışıldı. Bunun için "Büyük Botan yürüyüşü" yapılmak istendi ancak bölge halkı örgütün siyasi uzantılarınca yapılan çağrılara kulak asmadı.

Öte yandan, operasyonlar devam ederken, çukur ve barikat eylemlerinin bölgedeki diğer illere de yayılması için talimat veren örgüt, çağrılarına yanıt alamadığı illeri ise "hain" ilan etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'dan Cizre itirafı: Kobani senaryosu işe yaramadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN