Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Terörü bitirmek boynumuzun borcu"

Davutoğlu 'da Ak Parti İl Danışma Meclisi'nde partililere hitap etti.

Giriş Tarihi: 13.2.2016 15:20 Güncelleme Tarihi: 13.2.2016 16:33
Terörü bitirmek boynumuzun borcu

Başbakan'ın konuşmalarından satır başları;

olarak 'a 3. gelişim. Erzuruma giderkende ilk olarak ilk mitingi burada yapmıştık. Biz ilkleri Erzincan'da yapmıştık. İl danışma toplantımızın hayırlı olmasını diliyoruz. Seçimlerden sonra ülkemizin dört bir kösesine ziyaret yapmayı kararlaştırmıştık. Erzincan bize 2 milletvekili verdi. Bu başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

"ALLAH BİZE O GÜNLERİ GÖSTERMESİN"


Demek ki birileri Erzincan'ın milletvekili sayısının azaldığını düşünüyor ama Meclis'te 4 milletvekili ile temsil ediliyor. Bugün Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü sebebiyle bir aradayız. Allah bize bir daha o günleri göstermesin.

"TÜRKİYE'NİN HER TOPRAĞINDA BULUNACAĞIZ"

Bizi hiç kimse zelil kılamadı, bizim boynumuzu hiç kimse eğdiremedi. Bugünde istiklal ve istikbal mücadelemizin zorlu bir dönemindeyiz. Kim ne yaparsa yapsın bu son kaleyi koruyacağız ve düşmana teslim etmeyeceğiz. Doğu ve Güneydoğu'da terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlar başarılı bir şekilde devam etmektedir. Esnaf ve halka zulüm edenler amaçlarına ulaşamayacaktır. Geçen hafta Mardin'deydik, Bu hafta Erzincan'dayız. Türkiye'nin her toprağında bulunacağız. Terör örgütünün kurduğu her barikatı kaldırıyoruz. Biz yangın yerinde gül yetiştireceğiz.

"TERÖRE HADDİNİ BİLDİRMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR"

Geçen hafta Mardin'de birlik ve demokrasi planımızı açıkladık. Terörle mücadelede çok önemli mesafeler kat ettik. Bizim tek hedefimiz terörü ortadan kaldırmaktır. Terör örgütlerin algı operasyonlarına itibar etmedikleri için halkıma teşekkür ediyorum. Terörle mücadelede en iyi yöntemi biz gösteriyoruz. İnsan hak ve özgürlükleri en iyi şekilde biz uyguluyoruz. Bunlar bizim eserimizdir. Kimse bize hesap soramaz. Bizim amacımız milletimizin geleceğidir. Devletin içindeki müstakil adaları ve devlete nüfuz etmeye çalışanları bertaraf ederek bu günlere geldik. Üstümüze 28 Şubat günlerinden kalma kalıntılarla geldiler, Paralel Yapı ile geldiler, şimdide terörle üzerimize geliyorlar. Bu terör örgütlerine hadlerini bildirmek boynumuzun borcudur.

"EĞİTİMLERİNİ KANDİL'DEN ALIYORLAR"

PYD terör örgütüdür diyerek iç kamuoyuna yönelik yaptığı açıklamalarla vatandaşın aklıyla adeta dalga geçiriyorlar. PYD, PKK'nın uzantısıdır. Hem Suriye hem Türkiye için tehdit oluşturmaktadır. PYD, YPG militanları eğitimlerini Kandil'de alıyorlar. Moskova'da açtıkları büroya Öcalan posterleri asıyorlar.

"CHP ADINA BİR SKANDAL"

Biz HDP'nin bu tavrına alıştık. CHP ve MHP de algılar üzerine siyaset yapıyorlar. CHP vekilleri İngiltere'de PYD'nin terör örgütü olmadığını ispatlamaya çalıştılar. İki vekil yurt dışında uzun uzun PYD'nin terör örgütü olmadığını söylüyor. PYD kendi hayatını korumaya çalışan bir örgüttür diyor. Demek istiyor ki DEAŞ saldırıyor, PYD toprağını koruyor. Bu sözler HDP'lilerin ağzına yakışır ama anamuhalefet partisi vekillerine yakışır mı? Bu CHP adına bir skandaldır."

Kılıçdaroğlu, PYD terör örgütüydü siz niye bürokratları görüştünüz diyor. Kılıçdaroğlu güncellemeyi unutuyor. Suriye savaşının başlaması ile yine aynı soruyu Esed için sordu. Onun bizim kardeşlerimizi öldürmeye başlamasıyla ilişkilerimiz farklılaştı. CHP'li vatandaşlarım genel başkanlarına sorsunlar, Türkiye'nin safında mı, PYD'nin safında mı olacaklar

"TEK BARİKAT, TEK MAYIN KALMADI"

Cizre'deki çatışma ve operasyonlara ilişkin konuşan Davutoğlu, "Silopi'den sonra perşembe günü Cizre'de de beklenen sonuca ulaştık ve başarılı operasyonlar tamamlandı. Silopi'den sonra Cizre'de de tek barikat, tek mayın kalmadı. Terör örgütünün şehirlerimizi yaşanmaz hale getirdiği çukurları, barikatları tek tek yıkıyoruz. Biz bu çukurları kapatıp, gülistan yapacağız diyoruz.

"KİMSEDEN NASİHAT ALMAYIZ"

Biz Suriyeli kardeşlerimizi kaderine terk etmedik, terk etmeyeceğiz. Biz kimseden nasihat almayız. Mülteci Kampları Rus Uçakları tarafından vuruluyor Halep'in etnik kıyımla boşaltılmasına izin vermeyiz. Ey Halepliler, mahzun olmayın, inanıyorsanız zafer mutlaka sizindir. Irak'ta, Kandil'de aldığımız tedbirleri gerekirse Suriye'de de alırız; müttefiklerimizin de bizimle olmalarını bekleriz.

Biz istiklal meşalesini yükselterek ilerliyoruz onlar Atatürk posterini kim indirdi diye 2 aydır kendi içerisindeki meseleyi çözemedi. 2 aydır posteri indiren birini bulamayan biri milleti yönetebilir mi?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Terörü bitirmek boynumuzun borcu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN