Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydın Ünal CHP'yi eleştirdi

AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Gerçek Hayat Dergisi’ne gündemi değerlendirdi. CHP’nin giderek PKK diliyle konuştuğunu söyleyen Aydın Ünal’a göre CHP, Mustafa Kemal resminin indirilmesini tartışıyor ancak yerine Öcalan resmini astığının farkında değil.

Giriş Tarihi: 16.2.2016 01:50 Güncelleme Tarihi: 16.2.2016 01:52
Aydın Ünal CHP'yi eleştirdi
Türkiye'nin bulunduğu bölge bir türlü durulmuyor. Suriye'de yaşananlar ülke genelinde de karışıklığa yol açıyor. Peki, bunun asıl sebebi ne? Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Suriye'de PKK uzantılı PYD üzerinden bir yapılanma oluşturulmak istendiğini söylüyor.

PKK'nın gerek çözüm sürecini sona erdirmesi gerekse eylemlerini artırmasının Suriye'deki olaylarla bağlantısı olduğunu vurgulan Ünal, Türkiye'yi bunlarla meşgul etmeye çalıştıklarını ifade ediyor. Çünkü meşgul ederlerse Rusya'ya, İran'a, Hizbullah'a, Suriye'yi sömürmek isteyenlere yardımcı olabileceklerdi.

"İSLAMCILAR KÜRTLERİN GÖNÜLLERİNE GİREMEDİ"
PKK son dönemde propagandaya ağırlık vererek, Türkler ve Kürtlerin ortak yanlarını törpüleyerek, tarihi ittifakı bozmaya çalışıyor. Maalesef bunda başarılı da oldu. Bu konuda bizim de hatalarımızın olduğunu söyleyen Aydın Ünal, PKK, Kürtleri dini değerlerinden uzaklaştırırken, milliyetçileştirirken bu konuyla hiç ilgilenemediğimizi vurguluyor.

Ünal, hükümet ya da devletin bunu kolay kolay yapamayacağını belirtirken şunları da ekliyor;

"Bunu cemaatlerin, derneklerin, vakıfların yapması gerekiyordu. Medyamızın yapması gerekiyordu. Fakat biz bu konuda ihmalkar davrandık ve Kürtlerin gönüllerine giremedik. Bir süre sonra oradan bütün samimi cemaatler tehditle çekilmeye başladı. Dini önderler, kanaat önderleri çekilmeye başladı ve meydan tamamen PKK'ya, ürettiği dile, üsluba ve kültüre kaldı."

"CHP, PKK DİLİYLE KONUŞUYOR"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çözüm sürecinde de yalnız olduğunu ifade eden Ünal, Sezgin Tanrıkulu'nun İngiltere'de yaptığı konuşmasının bir HDP'liden hatta PKK'lıdan farkı olmadığının altını çiziyor. Teröristlere karşı verilen mücadelede teröristlerin yanında durmasının çok büyük bir kafa karışıklığı olduğunu vurguluyor. Ünal sözlerini şu cümlelerle bitiriyor:

"CHP Atatürk'ün resminin indirilmesini tartışıyor ama Abdullah Öcalan'ın resimlerini asmaya başladığının farkında değil. Bunun farkına ne zaman varacak bilmiyorum. Seçmen de bir süre sonra bunu sorgulamaya başlayacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Ünal CHP'yi eleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN