Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme

Giriş Tarihi: 16.2.2016 23:36 Güncelleme Tarihi: 16.2.2016 23:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme

Cumhurbaşkanı , Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile başta olmak üzere bölgesel gelişmelerle ilgili telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, Nisan ayında İstanbul'da gerçekleştirilecek olan İslam İşbirliği Teşkilatı 13. İslam Zirvesi'yle ilgili hazırlıklar, başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Suud Kralı Selman'ın, Suriye'de rejimin ve Rusya'nın Haleb'in kuzeyindeki saldırılarının kaygı verici olduğunu, insani durumu daha da ağırlaştırdığını vurguladıkları belirtildi. Görüşmede, rejimle eşgüdüm içinde hareket eden PYD, YPG ve PKK unsurlarının Azez yönündeki saldırıları, ayrıca Türkiye'nin 13 Şubat'tan bu yana angajman kuralları çerçevesinde ağır top atışlarıyla mukabelede bulunması da konuşuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve 'ın, muhalifleri hedef alan saldırılara son verilmesi, kuşatmaların kaldırılması ve insani erişimin sağlanması hususunda uluslararası camianın sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğini belirttikleri kaydedildi.

Suriye'de Esad'lı bir çözüm olamayacağının vurgulandığı görüşmede, Yemen de dahil olmak üzere Türkiye ve 'ın bölgesel konulardaki görüş birliğine de işaret edildi. Görüşmede, Nisan ayında İstanbul'daki İslam Zirvesi vesilesiyle Kral Selman'ın Türkiye'ye yapacağı ziyaretin her alanda güçlenen ikili ilişkilere ivme sağlayacağı da belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN