Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deniz Baykal: Türkiye'nin YPG'yi bombalama hakkı vardır

Giriş Tarihi: 16.2.2016 00:45 Güncelleme Tarihi: 16.2.2016 10:23
Deniz Baykal: Türkiye'nin YPG'yi bombalama hakkı vardır

Deniz Baykal, Türkiye'nin Azez-Halep hattını bombalama hakkı olduğunu ve bunu doğru bulduğunu söyledi. Baykal, partisine ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na sert eleştirilerde de bulundu.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın canlı yayın konuğu oldu. Programda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Baykal, terör örgütü YPG/PYD'ye karşı düzenlenen operasyonlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"BOMBALAMAYI DOĞRU BULUYORUM"

Baykal, "Azez-Halep hattını açık tutmak için bombalanmasını doğru buluyorum" " dedi.

Deniz Baykal'ın konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı;

"Azez Halep hattını açık tutmak için Türkiye'nin bombalama hakkı vardır. Bu hattı açık tutmak için bombalanmasını doğru buluyorum." Şu anlık bu bombalamaların etkili olduğu anlaşılıyor."

BAYKAL'DAN KILIÇDAROĞLU ÇEKİLMELİ İMASI

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'dan, partisine ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri geldi.

'Parti tabanında bir soğuma gördüğünü' söyleyen Baykal, "En büyük görev Kılıçdaroğlu'na düşüyor" diyerek, çekilmesi imasında bulundu. CNN Türk'te soruları yanıtlayan Baykal, CHP'nin içinde bulunduğu durumdan memnuniyet duyduğunu söylemeyeceğini ifade etti. CHP'nin ülkenin siyasi geleceğine yön verebilecek bir parti olabilmesi gerektiğine dikkat çeken Baykal, terörle mücadelede kararlı bir duruş sergileyemediğini kaydetti. Baykal "CHP'nin terörle mücadele konusunda kararlı ve cesur olması gerekir" dedi.

CHP'yi istediği noktada göremediğini kaydeden Baykal "Partinin duyarlılıkları sorgulanır hale geldi. Elbette yeni şeyler söylemek lazım. Ama klasikleşmiş doğrularımızı atmaya çalışmak kadar şaşkınlık olamaz" ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun da partinin köklü değişime ihtiyacı olduğunun farkında olduğunu ifade eden Baykal, "CHP böyle devam edemez. Önümüzdeki 4 yıla böyle giremeyiz. Kritik bir döneme doğru gidiyoruz" dedi. Baykal sorular üzerine "En büyük görev Kılıçdaroğlu'na düşüyor" diyerek de Kılıçdaroğılu'nun çekilmesi imasında bulundu. Suriye'nin Azez kentiyle ilgili gerilim konusunda CHP'den farklı düşünen Baykal, 'Azez-Halep hattını açık tutmak için bombalanmasını doğru bulduğunu' ifade etti. Halep'in Sünni bir İslam kenti olduğunu vurgulayan Baykal, "Bu kenti Rusya'nın, Esad'ın himayesine teslim etmek üzerine bir politikayı ciddi sorgulamak lazım" dedi.

Deniz Baykal: Türkiye'nin YPG'yi bombalama hakkı vardır

''OLAY HALEP OLAYIDIR, OLAY Şİİ KUŞATMASIDIR''
Niye göçüyor insanlar? Orada Halep'te bir katliam var. Tarihi kimliği değiştirecek süreç yaşanırken 'durun', 'bekleyin' veya 'izleyin' demek doğru olmuyor. O hattın açık olması Halep'ten bir göç dalgasının yönelmemesi açısından çok önemli. Olay PYD olayı değil, Halep olayıdır. Olay Şii kuşatmasıdır.''


'Parti tabanında soğuma görüyorum'

CHP'li Deniz Baykal kendi partisi hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulunurken, CHP'de yönetim sorununa dikkat çekerek , Parti tabanında da soğuma gördüğünü ifade etti...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz Baykal: Türkiye'nin YPG'yi bombalama hakkı vardır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN