Türkiye'nin en iyi haber sitesi

" öngörülemez bir siyasetçi"

Giriş Tarihi: 16.2.2016 21:09
Erdoğan öngörülemez bir siyasetçi

Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Aleksey Puşkov, '' birçok konuda öngörülemez bir siyasetçi'' dedi.

Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Aleksey Puşkov, Yunanistan'da gazetecilerle bir araya geldi. 'ye angajman gereği YPG mevzilerini vurması konusunda, Puşkov; ", birçok konuda öngörülemez bir siyasetçi olduğu için tahmin yürütmek zor. Böyle bir askeri operasyonun nasıl yaşanacağını düşünmek zor çünkü bu durumda Türk askerleri ile Kürtler arasında askeri eylemlerin başlaması kaçınılmaz olacak, fakat Kürtler şu anda ABD'nin Suriye topraklarındaki ana ve neredeyse tek müttefikleri. Bu zaten ciddi olan durumu daha da zorlaştıracak" dedi.


''TÜRKİYE NATO'NUN GÜÇLÜ KİLİT KONUMUNDAKİ ÜLKESİ''

AB'nin Türkiye'ye etki etme imkanını yorumlayan Puşkov, Avrupa'nın Erdoğan ve Türkiye'ye yaklaşımının şüpheci olduğunu belirterek "Avrupa'nın bazı ülkeleri açık açık Türkiye'nin hiçbir zaman AB üyesi olmayacağını söylüyor. Özellikle Paris bunu söyledi" dedi.

Puşkov, "Türkiye'nin Su-24'ü vurduğu zamanki eylemleri NATO'da ciddi eleştirilere maruz kaldı. Resmi olarak NATO dikkatli bir şekilde müttefikini destekledi.

Türkiye NATO'nun ve ABD'nin Yakın Doğu'daki güçlü ülkesi. İncirlik'teki üs ABD'nin bölgedeki operasyonları için kilit derecede önemli" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Erdoğan öngörülemez bir siyasetçi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN