Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıyer Belediyesi'nde büyük sahtekarlık

CHP'li Sarıyer Belediyesi'nde bir skandal daha patlak verdi. İstanbul’daki CHP’li belediyelerde asgari ücreti sözde bin 500 TL yaptıklarını açıklayan CHP'nin gerçek yüzü ortaya çıktı. CHP'li Sarıyer belediyesinin işçilere maaşlarını vermediği ve haklarından feragat etmeleri için baskı yaptığı iddia edildi.

Giriş Tarihi: 16.2.2016 01:49 Güncelleme Tarihi: 16.2.2016 01:54
Sarıyer Belediyesi'nde büyük sahtekarlık
Sadece adında halk kelimesi geçen CHP yine bir skandala daha imza atarak işçiye bakışını gözler önüne serdi. Daha önce de işçilerin haklarını alamadıkları gerekçesiyle protesto ettiği Sarıyer Belediyesi şimdi de işçilerin maaşlarını vermediği ortaya çıktı.

İŞÇİLER İSYAN ETTİ
Sarıyer Belediyesinde çalışan taşeron işçiler adeta isyan etti. Belediyenin maaşlarını vermediğini ifade eden işçiler, şikayet ettiklerinde de işten çıkartıldıklarını öne sürdü.

HAKLARINIZDAN FERAGAT EDİN!
CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, İstanbul'daki CHP'li belediyelerde asgari ücretin bin 500 TL olduğunu açıklamıştı. Fakat CHP'nin asgari ücret yalanı da ellerinde patladı. CHP'li Sarıyer Belediyesi işi kılıfına uydurmak için harekete geçti. İşçilerin maaşlarını vermeyen belediyenin işçilerin haklarından feragat etmelerini istediği öne sürüldü. Belediyenin çalışanlara "Haklarından feragat etmelerini ya da 200 TL'lik farkı toplu olarak aldım" şeklinde imza attırdığı iddia edildi.

DHKP-C'YE PARA VAR İŞÇİYE YOK!
Sarıyer Belediyesi'nin de aralarında bulunduğu 4 belediyenin terör örgütü DHKP-C'ye finansal destek sağladığı ortaya çıkmıştı. CHP'li belediyelerin DHKP-C sempatizanlarını işe almanın yanı sıra militanların yararlandığı binalar yapıp, kütüphane de açtığı iddia edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıyer Belediyesi'nde büyük sahtekarlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN