'de lar başladı

'ın İlçesi'nde dün gece başlatılan sokağa çıkma yasağının ardından bugün lar başlatıldı. Barikatlar top atışlarıyla yıkılırken, ilçeye enerji sağlayan trafonun infilak etmesi sonucu ilçe merkezinde elektrikler kesildi.

Giriş Tarihi: 17.2.2016 14:57 Güncelleme Tarihi: 17.2.2016 15:00
'de 'lı grupların kazdığı hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve silahlı lerin etkisiz hale getirilmesi için dün saat 23.00'den itibaren ilçe merkezi ile Dirsekli Köyü'nde sokağa çıkma yasağı konuldu. İdil'de asker ve polisin birlikte bu sabah saatlerinde başlattığı lara yaklaşık 2 bin 500 jandarma özel harekat timi, özel harekatçı 1500 polis katıldı. Operasyonlar hendek ve barikatların bulunduğu turgut Özal ile Yeni Mahalle'de yoğunlaştırıldı.

Mahallelerde bulunan patlayıcı tuzaklı barikatlar top atışlarıyla imha edilmesine başlandı. İdil'de öğle saatlerinde Turgut Özal Mahallesi Adile Naşit Caddesi üzerinde bulunan ve ilçenin elektriğini sağlayan ana trafolar büyük bir gürültüyle patladıktan sonra ilçede elektrikler kesildi.

İdil ilçe merkezinin yanı sıra Dirsekli Köyü'nde de sokağa çıkma yasağı uygulandı. İlçe merkezinde hendek ve barikatların bulunduğu iki mahalleye yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan ve kırsaldaki Cehennem Deresi ile iki mahalle arasında kalan Dirsekli Köyü'nde yasaktan önce 1100 kişinin yaşadığı köyden yaklaşık 500 kişinin ayrıldığı belirtildi.

Birkaç gün önce anaokulu PKK'lılar tarafından saldırıya uğrayan Dirsekli Köyü üzerinde ve Cehennem Deresi üzerinde insansız hava araçları ile helikopter hareketliliğinin de görüldüğü belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İdil'de operasyonlar başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN