Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MİT uyardı! 14 terörist Türkiye'de havaalanı vuracak

Türkiye'nin cumartesi akşamı Suriye'nin Azez kentindeki PYD mevzilerini vurmasının ardından teröristlerden misilleme geleceği belirtildi. MİT, YPG bağlantılı 14 kişinin Türkiye'ye sızdığını ve uluslararası havaalanını vuracağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 17.2.2016 15:28 Güncelleme Tarihi: 17.2.2016 16:48
MİT uyardı! 14 terörist Türkiye'de havaalanı vuracak
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) PKK'nınSuriye kolu PYD/YPG bağlantılı 14 kişilik bir terör grubunun ülkeye sızdığını belirledi.

MİT raporunda, "Teröristlerin hedefinde Avrupa ve Körfez ülkelerinden Türkiye'ye turistlerin geldiği uluslararası bir havaalanı var"denildi.

Türkiye, 13 Şubat'tan itibaren "angajman" kuralları çerçevesinde Suriye'deki YPG hedeflerini vuruyor. MİT, Suriye'de faaliyet yürüten 14 teröristin PYD Lideri Salih Müslüm'e bağlı kürt grupların yardımı ile yasadışı yollardan ülkemize girdiği tespit etti.

10 SORUDA_PKK-PYD İLİŞKİSİ

İSİMLERİ BELLİ

MİT'in Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı ile paylaştığı "kozmik" raporda, Salih Müslüm'e bağlı grupların yardımı ile eylem yapmak için Türkiye'ye sızan 14 teröristin isimleri şöyle açıklandı:

"Süheyl Muhsin, Mezit Yunis, Haydar İsa, Ali El Ali, Huhayyed Muhayyar, Nadir İbrahim, Leys Muhiddin, Basil Meyve, Tarık Karam, Zahir Hahıf, Hasan Mansur, Ferid Bekir, Sehnan Seyya ve Rainiz Haydar"

Raporda, 14 teröristin Türkiye'de güvenlik zafiyeti oluşturmayı hedeflediklerine dikkat çekildi. (Haberiyakala)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MİT uyardı! 14 terörist Türkiye'de havaalanı vuracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN