Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sivilleri barbar Rus uçakları bombaladı'

Başbakan Davutoğlu: 30 Eylül'den bu yana alçak, hain, barbar Rus uçakları sivil, asker, çocuk, yaşlı ayrımı yapmadan 8 bin sorti yaptı

Giriş Tarihi: 17.2.2016
'Sivilleri barbar Rus uçakları bombaladı'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye'de sivilleri bombalayan Rusya'yı sert sözlerle kınadı. Davutoğlu, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında şunları söyledi:
ADİCE PLAN: Azez'de, Tel Rıfat'ta boş bir alan dahi yok ki bomba düşmemiş olsun. Bre insafsızlar ne istersiniz bu topraklardan, hangi kirli hesabın adına bunları yapıyorsunuz? Rus uçakları akıllı bomba kullanmıyor. Çünkü ellerinde envanterdeki süresi dolmuş bombaları tüketmeye çalışıyorlar. Bu mühimmatı kendi ülkelerinde tahrip ettiklerinde yol açılabilecek çevre zararlarını Suriye'ye taşımış oluyorlar. Bu kadar adice, insanlık dışı plan içindeler. İran basınına göre 24 İranlı general Suriye'de öldü. Bu sefer tarih boyu Müslümanlar'a zulmetmiş büyük abilerine, Rusya'ya gittiler, "Sen gel, biz yapamıyoruz bu katliamı, sen tamamla" dediler.
SYKES PICOT'UN DEVAMI: PYD'yi, YPG'yi bir piyon, koçbaşı gibi kullananların zihinlerindeki oyun planı, yüzyıl önceki Sykes Picot'un, tekrar bölgeyi bölüp küçük parçalara ayırma planlarının bir uzantısıdır.
BARBAR RUS UÇAKLARI: 30 Eylül'den bu yana alçak, hain, barbar uçaklar sivil, asker, çocuk, yaşlı ayrımı yapmadan 8 bine yakın sorti yaptı. Her bir sortide ne kadar canımızın şehit olduğunu siz hesap edin. Bilmedikleri, hesap etmedikleri şey, Halep'in o yiğit insanlarının her şeye direndikleri gibi açlığa da direnebilecekleri. Düşünün bu kadar saldırıya karşı direnebilen Halep mi muzafferdir, dünyanın en barbar ordularıyla oraya yüklenenler mi muzafferdir? Sonunda zafer mutlaka inananların olacaktır. Halep ve Suriye'de sadece rejim yanlılarının kalması, diğer herkesin sürülmesini hedefleniyor. Bu Rusya'nın, Çeçenistan'daki taktiğinin aynısı.
ARSIZ YAKLAŞIM: Rusya, Türkiye'yi BM Güvenlik Konseyi'ne şikayet ediyor. Bu ne arsız, hırsız, bu ne küstah bir yaklaşım. Çünkü kendisi BM Güvenlik Konseyi'nin daimi üyesi. Onun için işte biz "Dünya 5'ten büyüktür" diye haykırıyoruz. ABD ve diğer müttefiklerimiz, sanki ortada bir suçlu, özne yokmuş gibi bir anonim suçlu üzerinden "Halep'te sivillere yönelik bombardımanı kınıyoruz" diyor. Kim yaptı bu bombardımanı? Açıkça adını söyleyin. İşte Allah'tan başka kimseden korkmayan, bizler açık ve gür sesle söylüyoruz; bu bombardımanları, alçak Rus uçakları yaptı.
HAVAALANINI VURURUZ:
Yaptığımız operasyonlarla şu anda YPG unsurları Azez civarında ilerleyemiyor. Bölgedeki havaalanı çok iptidai bir havaalanı. Masum sivillere karşı kullanılmaya kalkılırsa o havaalanını kullanılmaz hale getiririz, getirdik. Gerçek savaşı göremeyenler şimdi 'Türkiye savaşa giriyor' diye hayali senaryolar yazıyorlar. Üstelik bu senaryoyu yazanlar fiili olarak Suriye'de savaşan ülkeler. Kendi saldırganlıklarını bu suretle gizlemeye çalışıyorlar.

BAYKAL'A TEŞEKKÜR
Başbakan Davutoğlu konuşmasında CHP milletvekili Deniz Baykal'ın açıklamalarıyla ilgili olarak ise şöyle konuştu: "Sayın Baykal, bir devlet adamına yakışan bir ciddiyetle konuştu, Kendisine teşekkür ediyorum. Baykal, Türkiye'nin aldığı tedbirlerin meşru ve gerekli olduğunu açıkça ifade etti. Kılıçdaroğlu ise laf kalabalığı yaparak, ulusal güvenliğimizi tehdit eden bu durum karşısında ciddi ve tutarlı bir tutum takınamadı. Milli iktidar kadar önemli olan nedir biliyor musunuz? Milli muhalefet, biz milli muhalefet istiyoruz. Yerli muhalefet istiyoruz."

O HAKARETLERE CEVAP VERELİM
AK Parti grubunun basına kapalı bölümünde Davutoğlu, Meclis çalışmaları sırasında muhalefetin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaretlerine yanıt verilmesini istedi. Davutoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanına ve başbakana yönelik hakaretlere, hakaret etmeden cevap verelim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sivilleri barbar Rus uçakları bombaladı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN