İhanet manşetinden Dündar'a kıyak çıktı

Can Dündar'ın Ankara'daki villasını, MİT TIR'larını durduran Tümgeneral Celepoğlu'nun avukatının ortağına fahiş fiyata sattığı ortaya çıktı. Rayiç bedelle aradaki farkı, FETÖ'nün Dündar'a 'ihanet manşeti'nin bedeli olarak ödediği iddia edildi. Konuyla ilgili 2 avukat gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 18.2.2016
İhanet manşetinden Dündar'a kıyak çıktı
C umhuriyet gazetesinin MİT TIR'ları ile ilgili ihanet manşetinin perde arkasını araştıran savcılık, Can Dündar ile MİT TIR'larını durduran Tümgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatı Sönmez Ahi'nin 5 milyon liralık ev satışını tespit etti. FETÖ'nün bu alışverişle Dündar'a para aktardığı iddiası üzerine Ankara'da operasyon düzenlendi. 2 avukat gözaltına alındı, 2 avukat da aranıyor. Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklu olduğu soruşturmayı yürüten İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan sorumlu Başsavcı Vekili İrfan Fidan, Can Dündar'ın Cumhuriyet'in MİT TIR'ları ile ilgili fotoğrafları yayımladığı günlerde Tümgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatının ortak olduğu büro ile şaşırtıcı bir teması saptadı. Dündar'ın eşi ile ortak olduğu Ankara Karakusunlar Mahallesi'nde bulunan Rönesans Sitesi'ndeki tripleks villasını Sönmez Ahi'nin ortağı avukat Bekir Mustafa Yılmaz'a 5 milyon liraya sattığı belirlendi. Villayı Sönmez Ahi ile Yılmaz'ın yanı sıra FETÖ ile bağlantılı oldukları öne sürülen avukatlar F.Ö ve A.T.Ç.'nin ofis olarak kullandığı anlaşıldı.

AVUKATLARA GÖZALTI
Satış kılıflı ödemenin FETÖ tarafından Cumhuriyet gazetesinin manşetine karşılık yapıldığı iddiası üzerine Savcılık Dündar'ın tapu ve banka kayıtlarına el koydu. Sulh Ceza Hakimliği'nce alınan karar doğrultusunda şüpheli avukatların ofislerinde arama yapıldı. Şüpheliler hakkında "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan işlem yapıldı. Sönmez Ahi ve ortağı Bekir Mustafa Yılmaz gözaltına alındı. İki avukat İstanbul Terörle Mücadele Müdürlüğü'ne gönderildi. Avukat şüphelilerin sorguları soruşturma savcısı tarafından gerçekleştirilecek. Dündar'ın evini ofis olarak kullanan diğer iki avukat F.Ö ve A.T.Ç'yi arama çalışmaları sürüyor. Şüpheli Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, soruşturma kapsamında MİT TIR'larını durdurduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı. Can Dündar, devletin gizli kalması gereken bilgileri askeri casusluk maksadıyla temin etme, FETÖ'ye yardım ve darbeye teşebbüs suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

ŞAİBELİ EVİ REKOR FİYATA SATTI
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın Ankara Karakusunlar Mahallesi'nde bulunan Rönesans Sitesi'ndeki tripleks evi daha önce de gündeme gelmişti. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ODTÜ sınırından geçecek olan yol çalışması nedeniyle marjinal sol gruplar ODTÜ çevresinde çadır kurarak, sözde ormanlık alana kalkan olmuştu. Bu gruba ilk desteği veren Dündar'ın ODTÜ ormanı ile iç içe villasının olduğu ortaya çıkmıştı. Söz konusu sitede villalar 2 milyon TL'ye satılırken Dündar bu haberlerden sonra evini 1.5 milyon dolara satışa çıkarmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanet manşetinden Dündar'a kıyak çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN