Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Teröre karşı çıkmak görevimiz'

Giriş Tarihi: 18.2.2016
'Teröre karşı çıkmak görevimiz'

Deniz Baykal: Terörle mücadelenin başarılı olması hepimizin görevi. AKP'ye karşı çıkmakla Türkiye'ye sahip çıkmak arasındaki ayrımı yapabilmek devlet adamı olmanın gereği

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetime yaptığı eleştirilerle gündeme gelen CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Suriye'de yaşananlara ilişkin açıklama yaptı. Baykal, "Bizim görüşümüz her kimliğin, her mezhebin, her medeniyetin bu kargaşadan salimen çıkmasını sağlamak olmalı. Maalesef kriz öncesine kadar bir arada yaşayan insanlar artık birbirlerine ve kendi medeniyetlerine karşı savaş verir hale düşmüşler. Bu manzaraya dur diyecek bir uluslararası otoritenin oluşturulamamış olması utanç verici. Nusayri'si Sünni'si, Hıristiyan'ı on yıllardır barış içinde yaşadıkları günleri özler hale gelmişlerdir. Dışarıdan müdahale eden yabancı güçler bu krizi daha da artırmakta. Suriye'de yaşanan zulme suskun kalamam" dedi.

DEVLET ADAMLIĞI DERSİ

Türkiye'nin iç ve dış boyutları olan tarihsel krizle karşı karşıya olduğunu savunan Baykal AK Parti'ye destek verdiği eleştirilerine "Bugün birçok yerleşim biriminde terörün ilçelere, mahallelere, sokaklara hatta hanelerin içine kadar hakim olunmasına yol açan bu yanlış politikalar karşısında 'Ne yapalım beter olsun' diyecek halimiz yok. Terörle mücadelenin başarılı olması ve buna destek olmak hepimizin görevidir. Suriye sorununun bu hale gelmesine kim yol açtıysa 'Altında kalsın bize ne' deme hakkımız da yoktur. Bizim sorunumuz iktidarla hesaplaşmanın ötesinde Türkiye'ye sahip çıkmaktır. AKP'ye karşı çıkmakla Türkiye'ye sahip çıkmak arasındaki ayrımı yapabilmek devlet adamı olmanın gereği" ifadelerini kullandı. Bu arada CHP Meclis Grubu dün basına kapalı toplandı. Çalışmaları sona eren Anayasa Mutabakat Komisyonu'nda CHP'nin izlediği tavır ele alındı. Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP MYK'da ise son açıklamaları nedeniyle Baykal gündem oldu. Bazı vekiller Baykal'ı ağır eliştiriler yönelttiği Kılıçdaroğlu'nun ise "Bu konuyla ben ilgileneceğim" dediği, parti yönetiminden hassas davranmalarını, dışarıya fazla yansıtmamalarını isteği ve "içeride çözelim" dediği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Teröre karşı çıkmak görevimiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN