Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koridora izin vermeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de terör örgütü PYD/YPG ile birlikte hareket eden katil rejim ve Rusya'nın Türkiye'nin güneyinde bir koridor oluşturmaya çalıştığını, ancak buna müsaade edilmeyeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 20.2.2016
Koridora izin vermeyiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Ataşehir Mimar Sinan Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Ankara'daki terör saldırısının faillinin PYD olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Kesinlikle hiç tereddüdümüz yok. Olayın örgüt olarak şu anda faili her ne kadar üstlenmeseler de YPG ile PYD" diye konuştu. Erdoğan şunları kaydetti: "Batı'nın anlamamakta direnmesi bizi üzmektedir. Örneğin bir PKK'yı AB, Avrupa, terör örgütü olarak ilan etmiştir ama şu olayda dahi, dikkat edin terör örgütlerinin adını vermemektedir. Sadece terör örgütü olarak geçiştirmektedir. Bu konuda bizim yanımızda olmaları, yaklaşım itibarıyla hoş olabilirdi. (ABD) Bizim yanımızdasın da niçin PKK, Avrupa Birliği ülkeleri tarafından terör örgütü olarak ilan edilirken PYD'yi, YPG'yi hâlâ terör örgütü olarak niye ilan etmiyorsun? Kalk bunları da ilan et. Daha ne istiyorsun bizden, belge, bilgi ne istiyorsan bunları sana veriyoruz.

SİLAHLARIN NEREDE PATLADIĞINI GÖRÜN:
Bu örgütlere yaptıkları silah desteklerinin, silah yardımlarının nerede, nasıl patladığını artık lütfen görün.

KORİDORA MÜSAADE YOK:
Rusya şu anda ne yapıyor? Oradaki katil rejimle, Esed'le beraber hareket ediyor. Kiminle hareket ediyor? PYD ile YPG ile hareket ediyor. Onlara alan açıyor. Açtığı o alana işte bütün o PYD'lileri, YPG'lileri, onları yerleştirmek suretiyle bizim güneyimizde bir koridor oluşturmanın şu anda gayreti içindeler. Biz bu koridorun oluşturulmasına müsaade etmeyeceğiz. Onun için de bu Azez'de yaşananlar şu anda bunun gerekçesidir. Bütün bizim top atışlarımız buna yöneliktir. Bu devam edecektir. Türkiye olarak sınırlarımızda böyle bir gayrimeşru oluşumun asla tribünden izleyicisi olmayacağız.

HDP'YE: SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR
Ankara'daki saldırının ardından partiler tarafından Meclis'te hazırlanan ortak bildiriye HDP'nin imza atmamasını değerlendiren Erdoğan, "Üç parti ülkemizdeki bu hainlere karşı dayanışma içinde bir bildiri yayımlıyor ama terör örgütünün parlamentodaki temsilcisi konumunda olan siyasi parti buna imza koymuyor. İşte bu bir ispattır. Bunların suçüstü yakalanmasıdır. 'Evet biz dağın, Kandil'in parlamentodaki temsilcisiyiz' demektir. Milletin de artık bunları iyi tanıması lazım" dedi.

AYDINLARA: BENİM YANIMDA OLSANIZ NE YAZAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan ikinci ihanet bildirisiyle ilgili şu değerlendirmeleri yaptı. "Bunların aydınlıkla uzaktan yakından alakası yok. Ve altında dikkat edin, en sonunda da geliyor bağladığı cümle, 'İşte biz Erdoğan'a şöyle böyle falan filan.' Ya siz benim yanımda olsanız ne yazar, olmasanız ne yazar? Bu adamların hiçbirinin bu ülkede dikili bir taşı yoktur. Onlar 'Biz şu kadar öğrenci yetiştirdik, bu kadar öğrenci...' İşte o yetiştirdikleriniz zaten bütün bunları yapıyor. Siz bu ülkede vatansever, milliyetperver bir millet yetiştirmediniz. Siz, ellerine silah verdiniz, üniversitelerimizi kan gölüne dönüştürdünüz, siz onlarsınız. Şimdi üniversitelerimizde aynı şeyleri yapamadığınız için çıldırıyorsunuz, kuduruyorsunuz. Olay bu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koridora izin vermeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN