: Türkiye itaatkarlık rolünü aştığı için hedef

Giriş Tarihi: 20.2.2016 07:05 Güncelleme Tarihi: 20.2.2016 08:33
Merzuki: Türkiye itaatkarlık rolünü aştığı için hedef

eski Cumhurbaşkanı Muhammed Munsif el-, Türkiye'nin anlaşmasında kendisine biçilen "itaatkarlık" rolünü aşması sebebiyle terör saldırılarının hedefinde olduğunu belirtti.

, Ankara'da dün gerçekleştirilen terör saldırısına dair resmi Facebook sayfasında yayımladığı mesajda, Türkiye'yi öven sözlere yer verdi.

ANKARA'DAKİ HAİN SALDIRI RUS BASININDA

Merzuki'nin mesajında şu ifadeler yer aldı:


"Türkiye, anlaşmasında kendisine biçilen "itaatkarlık" rolünü aşarak rol model oldu. Türkiye, iki milyondan fazla Suriyeliye desteğinden ve onları korumasından, 'na, özellikle ordu ve güvenlik konularında 'a verdiği her türlü destekten, ekonomik ve sosyal alanlardaki başarısından ve büyük devletlerle yarışmasından dolayı cezalandırılmak amacıyla terör saldırıları aracılığıyla hedef alındı."

Türkiye'deki yönetimi temsil edenleri iyi tanıdığını vurgulayan Merzuki, mesajında, "Halkın yüksek bir demokrasiyle birçok kez seçmiş olduğu yönetimdeki insanları tanıdığım kadarıyla, bu gaddar saldırılar, onların ancak sağlam duruşunu ve güçlerini artıracaktır" ifadelerini kulllandı.

Mesajda ayrıca, "Allah bu korkakça saldırının kurbanlarına rahmet etsin. Yaralılara acil şifalar versin. Allah, şer odaklarının hedefindeki Türk halkının yaralarını sarsın" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merzuki: Türkiye itaatkarlık rolünü aştığı için hedef
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN