Ankara saldırısı PKK telsizine yansıdı

Saldırıdan 3 saat sonra olay teröristlerin konuşmalarına yansıdı Telsiz kayıtlarına göre YPG, saldırı istihbaratını PKK'dan aldı. Örgüt bu saldırıyı kendisini ispat ve misilleme için gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 21.2.2016
Ankara saldırısı PKK telsizine yansıdı
Ankara'yı kana bulayan kalleş terör saldırısının arkasında YPG terör örgütünün olduğu netlik kazandı. 17 Şubat'ta meydana gelen bombalı terör saldırısının konuşmaları terör örgütü PKK'nın ana karargah telsizlerine yansıdı. 18.31'de gerçekleşen saldırının ardından saat 21.32'de Gabar ve Goşkar kod adlı teröristlerin konuşmaları istihbarat birimleri tarafından tespit edildi. Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre iki PKK'lı terörist saldırıyı YPG'nin yaptığını ortaya koyan şu diyalogu gerçekleştirdi:

HPG DESTEĞİYLE YPG YAPTI

GABAR:
Sen bugün ki Ankara eylemini duydun mu?
GOŞKAR: Ben duydum, yapanların ellerine sağlık.
GABAR: Acaba kim yapmış, bilgi yok mu?
GOŞKAR: İyi takip et, anlarsın.
GABAR: Dedim ki, sanki TAK yapmış.
GOŞKAR: İyi takip et dedim ya! Hayır, böyle bir eylemi HPG yardımı olmadan kimse yapamaz. Eylem YPG'ye karşı yapılan topçu ateşine misillemedir.
GABAR: YPG'mi yapmış?
GOŞKAR: YPG kendisini hem ispat hem de misilleme için yaptı.
GABAR: Yapanların ellerine sağlık, biraz yüreğimiz rahatladı.
GOŞKAR: Ancak istihbaratı ve eylemin ikmalini HPG'den almış. Bunu sakın paylaşma. Unut. T.C. YPG olduğunu anlarsa iş zorlaşır.
GABAR: Anladım da T.C. aptal mı? Çözerler bunu. Bence YPG hata etmiş. Birileri zor duruma düşecek, kötü olmuş, çok kötü.
GOŞKAR: Halledecekler onu, merak etme! Ama sus ve unut. Bu arada soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 22'ye yükseldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara saldırısı PKK telsizine yansıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN