UMED'DEN gazetecilerin kaçırılmasına kınama!

Uluslararası Medya ve Enformasyon Derneği (UMED), 3 gazetecinin terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırılmasını kınadı.

Giriş Tarihi: 21.2.2016 15:34
UMED'den yapılan yazılı açıklamada, son dönemde yaptığı acımasız saldırılarla gerçek ve arsız yüzünü bir kez daha ortaya çıkan terör örgütü PKK'nın saplandığı hendekten çıkış yolu için bu kez gazetecileri hedef aldığı belirtildi. AA'nın savaş muhabirliği eğitimi almış deneyimli personeli arasında bulunan muhabir Rauf Maltaş, foto muhabiri Onur Çoban ve kameraman Kenan Yeşilyurt'un kurum tarafından bir hafta önce Mardin'in Nusaybin ilçesinde görevlendirildiğine dikkat çekilen açıklamada, "Bu süre zarfında haber takibi yapan ve ilçedeki gelişmeleri izleyen gazeteciler, önceki gün çekim yaptıkları Yenişehir Mahallesi'nde PKK'lılar tarafından kaçırılmıştı. Fotoğraf makineleri ve kameralarına da el konulan gazeteciler, bir süre bilinmeyen bir yerde tutulduktan sonra bugün kurtarıldı. Zor şartlar altında mesleklerini yapmaya çalışan gazetecilere yönelik bu tutum; son dönemde gerçekleştirdiği alçakça ve arsızca saldırılarla itibarı iyice çukura gömülen terör örgütünün başarısız bir PR çalışmasıdır. Her fırsatta barış ve özgürlükten dem vuran, masum insanlara yaşam hakkı tanımayan örgütün haber alma özgürlüğüne de kastettiği bu vesile ile bir kez daha ortaya çıkmıştır" ifadelerine yer verildi.
Açıklamada, "Uluslararası Medya ve Enformasyon Derneği (UMED) olarak meslektaşlarımıza ve Anadolu Ajansı ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu vesile ile terörü bir kez daha lanetliyoruz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UMED'DEN gazetecilerin kaçırılmasına kınama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN