Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör koalisyonuyla mücadele ediyoruz

İçişleri Bakanı Ala, Suriye'de birbirleriyle çatışan terör örgütlerinin Türkiye'ye karşı koalisyon yaptığına dikkati çekti. Ala "Onların işbirliği var ama yeryüzünde terörün kazandığı bir ülke yoktur" dedi

Giriş Tarihi: 22.2.2016
Terör koalisyonuyla mücadele ediyoruz
İçişleri Bakanı Efkan Ala, NTV'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Ala, terör örgütlerinin koalisyon yaptığı bir çağın yaşandığını dile getirerek, Suriye'de birbirleriyle çatışan terör örgütlerinin Türkiye'ye karşı ittifak yaptığına dikkati çekti. Ala, "Türkiye, birden çok terör örgütü ile mücadele ediyor. Ortadoğu'daki, Suriye'deki, Irak'taki gelişmeler dikkate alındığında Türkiye gerçekten bir terör koalisyonuyla mücadele ediyor ve baş edecektir. Sadece Türkiye mi hayır, Avrupa da baş etmeye çalışıyor. Avrupa'nın göbeğinde de terör eylemleri yapıyorlar" dedi. Vatandaşları provokatörlere karşı uyaran Ala şunları söyledi:
PROVOKASYONA GELMEYİN: Halkımız bazı provokatif kimselerin sözlerine itibar etmesinler, onların ortalığı karıştırmasına, ülkede işlerin daha da kötüye gitmesini sağlayacak bir takım çağrılarına zinhar kulak asmasınlar. Desinler ki, 'Türkiye istikrarlı bir şekilde, güçlü bir şekilde yönetiliyor.' Evet, ortada etkisi büyük olan, zarar verme kapasitesi olan bir terörle mücadele yürüyor. Terör konsepti var. Onların işbirliği var ama bilsinler ki onların kazanma ihtimalleri sıfırdır, yoktur. Yani terörün kazandığı yeryüzünde herhangi bir ülke yoktur.
YENİ GÜVENLİK KONSEPTİ: Aldığımız tedbirler daha görünür olacak. Çünkü görünür olmanın da caydırıcılığı var. Örneğin daha sivil birimlerin bulunduğu yerlerde sivil birimler resmi üniformalarıyla olacak, daha görünür olacak. Bazı yerlerde daha da artırılacak. Biz vatandaşlarımızın daha az bedel ödemesini, Türkiye'nin daha az bedel ödemesini sağlayacak tedbirler nedir, bunlar üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Ne yapıyorsak vatandaşımız için yapıyoruz
TEDBİRLER GÖZDEN GEÇİRİLİYOR: Elektronik imkânlar daha fazla kullanılacak. Bunun yanında bütün organizasyon, koordinasyon, istihbarat, terörle mücadele ve güvenlik hizmetleri bütün bunlar en üst seviyede ve araçgereç ne ihtiyaç varsa, personel düzenlemeleri bütün bunlar yeniden gözden geçiriliyor."

ÇUKURDA ÖLECEKLERİNE GELİP TESLİM OLSUNLAR
Sur ve İdil'de sokağa çıkma yasağı ve operasyonun devam ettiğini, Sur'daki operasyonda sona yaklaşıldığını belirten Ala, "Sur'da teröristlerin teslim olmaları çağrısı yüksek sesle anons ediliyor. Teröristler gelip teslim olursa sonuçta adalete teslim edilecekler, Türkiye bir hukuk devleti. Orada hendeklerin, çukurların arkasında öleceklerine, gelsinler teslim olsunlar ve adalet onların cezasını hukuk kuralları çerçevesinde versin. Çünkü o vatandaşların o bölgede neler hissettiklerini ben anlayabiliyorum. Hiç kimse çocuğunun terörist olmasını istemez. Bir kısmı çocuğuna laf geçiremiyor. Terör örgütleri alıyor onları ya zorla ya kandırarak o çukurları kazdırıyor, arkasına koyduruyor" açıklamasını yaptı.

PYD'DEN YPG'Yİ AKLAMA OPERASYONU
Ankara'daki terör eyleminin üstlenilmesine ilişkin bir soru üzerine Ala: Terör örgütünün açıklaması olsa ne olacak, olmasa ne olacak? Anında üstlense ne olacak, 3 gün sonra üstlense ne olacak. Burada görülüyor ki PYD, YPG üzerinde kalmasın diye, PKK'nın uzantısı olan bir örgütlenme üzerine açıklama yapılırsa kendileri bakımında uluslararası platformlarda YPG'yi aklama operasyonunun doğru olacağı kanaatine varmış."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör koalisyonuyla mücadele ediyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN