Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılmaz: Terörizm sınıflandırılamaz

Giriş Tarihi: 22.2.2016
Yılmaz: Terörizm sınıflandırılamaz

Kalkınma Bakanı Yılmaz, PYD-YPG'yi terör örgütü olarak görmeyen ülkeleri eleştirdi: 'Bugün menfaatimize geliyor terör örgütü demeyeyim, yarın derim' tavrı herkesi vurur

Hükümet, Ankara saldırısının ardından PYDYPG'yi terör örgütü olarak görmeyen ülkelere karşı diplomatik temaslarına hız verdi. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ankara saldırısına ilişkin somut dosyaların masaya konulacağını belirterek, "Hiç kimse terör eylemlerini sınıflandırmamalı. Terör örgütleri konusunda 'seninki iyi benimki kötü' yaklaşımı kabul edilemez. PKK ile organik uzantısı olan yapının Türkiye'ye yönelik terör saldırıları gerçekleştiriyor. 'Bugün menfaatimize geliyor terör örgütü demeyim, yarın derim' bu herkesi vuracak bir tavırdır" dedi. Dışişleri Bakanlığı'nın da farklı kanallardan devreye girdiğini belirten Yılmaz, müttefiklere kapsamlı dosyalar sunulduğunu söyledi. Suriye rejiminin terör örgütleri ile işbirliği yaptığını belirten Yılmaz, "PKK Şam'da büyüdü, gelişti, serpildi bunu unutmamalıyız. Örgüt Suriye rejiminin menfaatleri doğrultusunda hareket ediyor" diye konuştu.

KÜRESEL GÜÇLER TERÖRÜ KULLANIYOR
Terör örgütlerinin küresel güç odaklarının kullandığı bir enstrüman olduğunu belirten Yılmaz şöyle devam etti: "Aslında taşeron yapılar. Arkasındaki yapıları iyi anlayıp topyekûn mücadele etmeliyiz. Bu sadece iktidarın değil bütün toplumun sorunu. Herkesin birlik-beraberlik içinde, kararlı bir tavır sergilemesi gerekiyor. Paris saldırısının ardından gösterilen dayanışma örnek oldu. Ülke içinde dayanışma göstermeliyiz, uluslararası camiayı da zorlamalıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmaz: Terörizm sınıflandırılamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN