Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kemal Öztürk: PKK’ya büyük bir tepki var

Giriş Tarihi: 23.2.2016 20:20
Kemal Öztürk: PKK’ya büyük bir tepki var

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Kemal Öztürk, Güneydoğu'da halkın PKK'ya tepkisiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kadraj programına katılan Öztürk, "Diyarbakır'daki ayaklanma çağrıları karşılıksız kaldı. PKK'ya tarihinde görülmemiş düzeyde tepki var" dedi.

"ÇAĞRILARI KARŞILIKSIZ KALDI"

Diyarbakır'da bütün ayaklanma çağrıları karşılıksız kaldı. Bu çok büyük bir kahramanlıktır. Bunu her yerde anlatmamız, her yerde konuşmamız ve takdir etmemiz gerekiyor. Bu Kürt halkının direnişi…

PKK'ya büyük bir tepki var

"PKK'YA BÜYÜK BİR TEPKİ VAR"

Diyarbakır'da kahvelere gittim, camilere gittim, işyerlerine gittim, sokakta dolaştım. PKK tarihinde görülmemiş düzeyde bir tepki var PKK'ya ve bunu Diyarbakırlı Kürt insanlar söylüyor. Görülmemiş düzeyde tepki, hatta HDP'nin saat 19:00'da eylem çağrıları vardı. Bağlar semti vardır Diyarbakır'ın HDP'nin yüzde 99 oy aldığı yerdir neredeyse, oraya gittim özellikle. Saat 19:00'da telefonumu çıkardım, sokağı çekiyorum; bir tane korna sesi var, bir tane de düdük sesi var. 200 bin nüfuslu ilçe, hiç kimse katılmıyor protestosuna. Ertesi günü belediye işçilerine düdük dağıttı, saat 19:00'da sokağa çıkıp bu düdüğü çalacaksınız diye. Öyle eylem yaptırıyor şu an HDP.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemal Öztürk: PKK’ya büyük bir tepki var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN