Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fadlı'nın ailesi topyekûn DAEŞ'li

Sultanahmet'te 10 Ocak'ta 12 Alman turisti katleden canlı bomba Nabil Fadlı'nın bir amcası DAEŞ'e biat etmiş, diğer amcası örgüt adına Türk ordusunun sınırdaki hareketliliğini takip etmiş. Bir kardeşi sahte pasaportlu, bir kardeşi canlı bomba olarak aranıyor, ikizi ise terör örgütüne katılmış

Giriş Tarihi: 24.2.2016 06:13 Güncelleme Tarihi: 24.2.2016 07:50
Fadlı'nın ailesi topyekûn DAEŞ'li
Sultanahmet'te Alman turistlere yönelik canlı bomba eylemi gerçekleştiren Nabil Fadlı'nın izini süren İstanbul Emniyeti, Fadlı'nın ikizi olan İbrahim Fadlı'nın da terör örgütü IŞİD'e katıldığını belirledi. İstanbul Polisi, amcası Adil Fadlı'nın DAEŞ'e biat ettiğini, diğer amcası Memduh Fadlı'nın DAEŞ adına Türk ordusunun sınırdaki hareketliliğini takip ettiğini ortaya çıkardı. Ayrıca, Fadlı'nın kardeşi Memduh Fadlı'nın sahte pasaport kullandığı tespit edildi. Nerede olduğu bilinmeyen Memduh Fadlı için de polis, canlı bomba uyarısı yaptı.

DAEŞ GÖZÜNÜ ÇOCUKLARA DİKTİ

Geçen Ocak'ta Sultanahmet'teki Alman Çeşmesi çevresindeki Alman turist grubuna yönelik canlı bomba 12 Alman turistin yaşamını yitirmesine neden olan eylemi gerçekleştiren Nabıl Fadlı'nin bağlantılarını araştıran İstanbul Emniyeti, önmeli bulgulara ulaştı. Fadlı'nın evinde bulunan dijitallerin incelenmesi sonucunda, Fadlı'nın, Türkiye'de bulunduğu öne sürülen Muhammed El Usaydi, Suriye'de yaşadığı belirlenen Abdurrahim Şeyh Muhammed, Halep Üniversitesi'nde öğrenim gördüğü dönemde muhaliflerin görüntülerini çekip rejime ulaştıran Şadi El Hüseyin ve eski Suriyeli parlamenter Mustafa Cadir ile bağlantılarının bulunduğu tespit edildi.

14 AYDA YAKALANAN DAEŞ'Lİ SAYISI

KARDEŞİ DE CANLI BOMBA MI OLDU?

Araştırmalar sonucunda, Fadlı'nın babası Abdullatif Fadlı'nın, Adil ve Memduh Fadlı adında iki kardeşinin bulunduğu anlaşıldı. Bu kişilerden Adil Fadlı'nın DAEŞ'e biat edip destek olduğu, Memduh Fadlı'nın ise sınırdaki "elemanları" aracılığıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hareketliliğini takip ettiği saptandı.

Ayrıca, baba Abdüllatif Fadlı'nın, DAEŞ istihbaratı adına çalışan ve halen Türkiye'de yaşadığı iddia edilen Abu Murhaf kod adlı Yasir Al Kasım'ın yakın akrabası olduğu belirlendi. Canlı bomba Fadlı'nın Şahab Fadlı, İbrahim Fadlı, Memduh Fadlı, Muhammed Fadlı isimli erkek, Hasna ve Nura Fadlı adında kız kardeşlerinin bulunduğu ortaya çıktı. Kardeşlerden Memduh Fadlı'nın son dönemde nerede olduğunun bilinmediği bilgisine ulaşan polis, Memduh Fadlı'nın sahte pasaport kullandığı ve Türkiye ya da Avrupa'da bulunabileceğini ve aynı zamanda "canlı bomba" olabileceği değerlendirmeye alındı. Kardeşler arasında adı geçen İbrahim Fadlı'nın, Sultanahmet'teki canlı bomba Nabil Fadlı'nın "ikizi" olduğu, 2012'de DAEŞ'e katıldığı ve 4 aya yakın süredir kayıp olduğu anlaşılan İbrahim Fadlı'nın öldüğü yönünde bilgiler bulunduğu tespit edildi.

ÖLDÜ DEYİP EYLEMCİ YAPIYORLAR

Bu arada, Suriye'deki çatışma bölgelerinin yanısıra Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın değişik yerlerinde eylemler yapan DAEŞ'in yeni bir yöntemi tespit edildi. İstihbarat birimlerinin belirlemelerine göre, DAEŞ'in bazı kendi örgüt üyeleri hakkında "öldüğü" şeklinde söylentilet çıkarttığı, böylelikle, haklarında söylenti çıkartılan kişleri "unutturmayı" başarıp canlı bomba eylemlerinde kullandığı belirlendi. DAEŞ'in bu yeni yöntemi, özel bir yazıyla yurt genelindeki güvenlik birimlerine ulaştırıldı.

Kaynak: Milliyet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fadlı'nın ailesi topyekûn DAEŞ'li
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN