Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şer ittifakına dur diyelim

Eski Sur Belediye Başkanı Cemal Toptancı: Bölgede iki cephede savaş yürütülüyor. Biri silahlı, diğeri psikolojik. Kürt halkına sesleniyorum; şer ittifakının oyununa gelmeyin

Giriş Tarihi: 24.2.2016
Şer ittifakına dur diyelim
Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı, Doğu ve Güneydoğu'da son aylarda yaşanan hain saldırıları SABAH'a değerlendirdi. 1994-1999 döneminde Refah Partisi'nden Sur Belediye Başkanı seçilen ve bölgenin önde gelen kanaat önderlerinden olan Toptancı, çarpıcı açıklamalar yaptı. "Şer ittifakına 'dur' diyelim" çağrısında bulunan Toptancı, şöyle konuştu:

AĞRI'DA PKK'NIN BELİNİ KÜRT VALİ KIRDI

Bu ülke şu anda 2 savaş veriyor. Biri silahlı, ikincisi ise psikolojik. Algı savaşını HDP ve FETÖ, silahlı savaşı ise kukla olan PKK yapıyor. Fetullah Gülen, Müslüman Kürtleri asla sevmedi. İsrail'in biz Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı o bölgede gözleri vardır. Müslüman Kürtlerin orada yaşıyor olması İsrail'in aleyhinedir. İsrail'in aleyhine olan her şey Gülen'in aleyhinedir.

PARALEL YAPI PYD'Yİ MELEKLEŞTİRİYOR

BELEDİYELER İSLAM'I KÖTÜLÜYOR

Sur'da seküler ve nasyonal Kürtlerin dışında, Müslüman Kürtler ağırlıktadır. Şu anda bölgede yerel yönetimler nasyonal ve seküler Kürtlerin elinde. Yerel yönetimler onların elinde olduğu için bölgede kaotik bir ortam var. Yalanlar üzerine inşa ettikleri paneller ve konferanslarla bir kültürel tahribata sebebiyet verdiler. Yıllardır belediyelerin orada icra ettikleri şey İslam dinini kötülemektir. Bunun için de kendilerine sahte hocalar icat ettiler. Paralı şövalyeler tuttular. Bölgeden 500 vekil çıkması önemsiz. Önemli olan belediyelerin alınmasıdır.

'AYAĞA KALKMALILAR'
Sur, Mekke ve Medine'den sonra en fazla sahabeyi kiramın bulunduğu bir yerdir. En fazla şehit sahabenin olduğu diyardır. İslam için büyük mücadeleler veren bir şehirdir. Sur'un özü İslam'dır. Bu yüzden ilk mücadele Sur'da başladı. Güneydoğu'daki kentlerde terörü kazımak için öncelikle belediyeleri kurtarmak gerekiyor. Belediyeleri denetleyen Mülkiye müfettişlerinin bir bölümü FETÖ'nün elemanı. Bunlar kanuni görevlerini ifa etmiyor ve bu belediyeleri kayırıyor.
Buralarda imar yoluyla verilen emsallerden elde edilen kazançlar örgüte gidiyor. Örgütün belediyelerden muazzam bir finans kaynağı var. Bu şehirlerde muhafazakâr Kürtler ayağa kalkmalıdır. 'PKK ve PYD terör örgütüdür' diyebilecek muhafazakâr Kürtler bir araya gelmelidir.

FETÖ KÜRTLERİ KIŞKIRTIYOR
Bölgede çok sayıda Paralel polis görev yapıyor. Bunlar özellikle 17-25 Aralık sonrası devlet aleyhine faaliyetlerine hız verdi. Paralel polisler burada korkunç derecede etkili. Bugün FETÖ'nün PKK terör örgütüne verdiği istihbari bilgi, kesinlikle CIA ve MOSSAD'a verilen bilgi kadar değil. Paralel polislerin burada intikam alma amacı var. Bu çukur siyaseti de bundan kaynaklanıyor. Hendeklere göz yumuldu. Yoksa devlet bu kadar aptal mı? Buradaki Paralel Yapı üyeleri, Kürtleri hükümete karşı kışkırtıyor. Halk yapılanları devletten biliyor. FETÖ üyesi polisleri mutlaka ama mutlaka saf dışı etmek gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şer ittifakına dur diyelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN