Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Cumhurbaşkanımızın çağrısına TBMM uyacaktır"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, HDP Milletvekili Hezer'in, Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştiren teröristin Van'da kurulan taziye çadırını ziyaret etmesine ilişkin, "Cumhurbaşkanımızın gereğinin yapılması noktasındaki çağrısına TBMM uyacaktır. Bu noktada dokunulmazlığının kaldırılıp, hesap verilmesi sağlanacaktır" dedi.

Giriş Tarihi: 25.2.2016 13:50
Cumhurbaşkanımızın çağrısına TBMM uyacaktır

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, HDP Milletvekili Tuğba Hezer'in, Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştiren teröristin Van'da kurulan taziye çadırını ziyaret etmesine ilişkin, "Cumhurbaşkanımızın gereğinin yapılması noktasındaki çağrısına TBMM uyacaktır. Bu noktada dokunulmazlığının kaldırılıp, hesap verilmesi sağlanacaktır" dedi.

Işık, kentteki programlarının ardından Oturakçı Pazarı'ndaki esnafla bir araya geldi.

Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Işık, terörün, demokrasinin kırmızı çizgisi olduğunu söyledi.

Demokratik ülkelerde terör ve şiddetin övülemeyeceğini belirten Işık, "Terörle arasına mesafe koymayan, kınamayan ve tavır almayan siyasi partiler demokratik yapının bir parçası olarak görülemez" ifadesini kullandı.

Işık, bir partinin meşruiyetinin ve demokratik düzene bağlılığının terör ve şiddet arasına koyduğu mesafeyle ölçüldüğüne işaret etti.

HDP'nin özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra terörü ve teröristi öven, onlara cesaret veren, destekleyen bir anlayıştan yana tavır koyduğunu anlatan Işık, şöyle konuştu:

"HDP, 7 Haziran seçimlerinden sonra halktan aldığı desteği yanlış yorumlayarak terörün adeta bir maşası konumuna geldi. Terörü öven, destekleyen, cesaretlendiren, hatta zaman zaman yardım ve yataklık eden bir konuma geldi. Bunu hiçbir demokratik ülkenin kabul etmesi mümkün değil. 29 masum cana kasteden bir teröristin taziyesine gitmek, hiçbir demokratik ülkenin kabul edeceği bir davranış olamaz. Bunun mutlaka gereğinin yapılması lazım. Cumhurbaşkanımızın gereğinin yapılması noktasındaki çağrısına TBMM uyacaktır. Bu noktada dokunulmazlığının kaldırılıp, hesap verilmesi sağlanacaktır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Cumhurbaşkanımızın çağrısına TBMM uyacaktır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN