Van'da av yasağına uymayanların silahlarına el konuldu!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 14. Bölge Müdürlüğü Van Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, tüm yurtta olduğu Van'da da 2015-2016 av döneminin sona erdiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 25.2.2016 11:13 Güncelleme Tarihi: 25.2.2016 11:27
Van'da av yasağına uymayanların silahlarına el konuldu!

19 ADET TÜFEĞE EL KONULDU!

Van Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Yunus Bakıcı, sona eren 2015-2016 av döneminde şube müdürlüğü tarafından yapılan koruma-kontrol çalışmaları sırasında yasadışı avlanma yapan 61 kişi hakkında işlem yapıldığını söyledi. Bakıcı, "Bu kişiler hakkında 50 bin 50 TL yaptırım kararı,48 bin 400 TL tazminat talep edildi. 19 adet yarı otomatik ve tam otomatik av tüfeğine de şube müdürlüğümüzce el konulmuştur" dedi.

2016 yılı Şubat ayı içerisinde 2016-2017 av dönemi il av komisyon kararlarını aldıklarını söyleyen Bakıcı, "İl av komisyonundan önce tüm ilçelerimizde ilçe av komisyonları toplanmış, sonrasında ise İlçelerimizde alınan kararlar il av komisyonu toplantımızda değerlendirilerek 2016-2017 av dönemi için, İlimizde avına izin verilen av hayvanları ve avlanma süreleri, avlanma limitleri, koruma altına alınan av hayvanları, yasaklanan avlanma esas ve usulleri, yasaklanan araç ve gereçler, mücadele maksatlı avlanma esas ve usulleri, bölgesel avcı üye adayı ve yasaklanan sahalar görüşülerek merkez av komisyonuna gönderilmek üzere karara bağlanmıştır'' dedi.

"HER TÜRLÜ TEDBİR ALINACAK"


Av Koruma-Kontrol çalışmalarının yıl boyunca devam ettiğini de söyleyen Bakıcı,"Denetimlerimiz emniyet birimleri, jandarma ve avcı derneklerimizle birlikte ortaklaşa olarak devam etmektedir. Av yasağı başlamıştır. Kesinlikle usulsüz olarak avlananlara izin verilmeyeceğini ve kaçak avlanmanın önüne geçmek için her türlü tedbirin alınacağını belirtmek istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Van'da av yasağına uymayanların silahlarına el konuldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN