Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kandil istedi, YPG destek verdi

Sınırda yakalanan iki PYD 'li terörist, Kandil'in talimatıyla Sur'daki teröristlere destek için gönderildiklerini itiraf etti. Teröristler bölgedeki ağır kayıplar sonrası, örgütün keskin nişancı gönderdiğini söyledi

Giriş Tarihi: 26.2.2016
Kandil istedi, YPG destek verdi
Suriye'den Türkiye'ye geçmeye çalışırken Mürşitpınar Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde yakalanan 2 PYD/YPG'li "Diren" kod adlı Mesut C. (29) ve Şırnak nüfusuna kayıtlı "Tirej" kod adlı Abdurrahman P. (23) PKK ile PYD arasındaki kirli işbirliğini anlattı. Terörist Mesut C, 2014'te Kandil'den yollandığı Kobani'de çatışmalara katıldığını, PYD yönetiminin kararıyla PKK'ya destek için Diyarbakır'ın Sur ilçesine keskin nişancı olarak gönderildiğini anlattı.

CESARET HAPI

Teröristlerden Mesut C, ifadesinde terör örgütü PKK'ya 2005'te katıldığını, önce İran, ardından da Irak'taki Hakurk, Metina ve Gare kamplarında bulunduğunu söyledi. Kandil'de 2013'te keskin nişancı eğitimi aldıktan sonra örgüt yönetiminin isteğiyle 2014'te Kobani'ye gittiğini ve burada çatışmalara katıldığını ifade eden terörist Mesut C, PYD yönetiminin kararıyla PKK'ya destek için Diyarbakır'ın Sur ilçesine keskin nişancı olarak gönderildiğini kaydetti. Terörist, PYD yönetiminin PKK'ya destek için özellikle keskin nişancı eğitimi almış kişileri Türkiye'ye gönderdiğine dikkati çekti. "Tirej" kod adlı terörist Abdurrahman P. de 2014'te terör örgütüne katıldığını, ardından keskin nişancı eğitimi için Kandil'e gittiğini ve PYD/YPG saflarında savaşmak amacıyla Kobani'ye geçtiğini söyledi.

PKK İSTEDİ YPG GÖNDERDİ
Çatışmalara katılmak için cesaret hapı, bazen de uyuşturucu hap kullandıklarını anlatan terörist Abdurrahman P., PKK'nın Sur ve Nusaybin'de çatışmak için PYD/ YPG'den keskin nişancı talebinde bulunduğunu itiraf etti. PKK'nın son haftalarda Sur, Cizre ve Silopi'de büyük kayıplar verdiğini aktaran terörist, bundan dolayı da örgütün çatışmalarda daha çok keskin nişancıları kullandığını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kandil istedi, YPG destek verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN