Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel medya haberine emniyetten yalanlama

Giriş Tarihi: 26.2.2016
Paralel medya haberine emniyetten yalanlama

Paralel Medya'nın "91 yaşında evinde gözaltına almaya kalktılar" dediği Erzurumlu Aleattin Öksüz hakkında gözaltı kararı olmadığı açıklandı

Zaman gazetesi ve Paralel Yapı medyasının, "91 yaşındaki hayırseveri yatağında gözaltına almaya çalıştılar" haberine emniyetten yalanlama geldi. Erzurum Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, yaşlı adam hakkında gözaltı kararı olmadığını belirtti.

SADECE EVDE ARAMA YAPILDI

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yaptığı FETÖ/PDY operasyonu ile ilgili "91 yaşındaki hayırseveri yatağında gözaltına almaya çalıştılar" şeklinde haberler yapan Paralel medya organları, Aleattin Öksüz'ün evine gidip, nefes almakta dahi güçlük çeken hastaya yazılı bir metni okuttu ve röportaj yapmak istedi. Bazı yerlerde hasta vatandaş kâğıdı okuyamazken, kamera arkasındaki kişilerin söylediği sözleri tekrar etmeye çalıştığı görüldü. Söz konusu haber, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı ile Emniyet Müdürlüğü tarafından yalanlandı. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli şöyle dedi: "FETÖ/PDY terör örgütüne ilişkin soruşturma kapsamında 23/02/2016 günü 30 kişi gözaltına alınmıştır. Bazı basın yayın organlarında 91 yaşında olmasına rağmen gözaltına alınmaya çalışıldığı iddia edilen Aleattin Öksüz, deliller kapsamında dosyada şüpheli olarak bulunduğundan mahkeme kararı ile evinde arama yapılmış olup, bu şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmemiştir."

'ALGI OPERASYONU'
Erzurum Emniyet Müdürü Kamil Karabörk de haberi yalanlayarak, "Soruşturma kapsamında bazı delillerin bu kişinin evinde saklandığı yönünde şüpheli ifadeleri doğrultusunda bu evde arama yapılmış ve bazı evraklara el konulmuştur. Herhangi bir gözaltı olayı olmamıştır. Yapılan haber, devletin milyonlarca lira zarara uğratıldığı bir soruşturmayı basitleştirerek, bir algı operasyonu yapmak amacı gütmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel medya haberine emniyetten yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN