Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu, Merkel'le görüştü

Giriş Tarihi: 28.2.2016 19:00 Güncelleme Tarihi: 28.2.2016 22:00
Başbakan Davutoğlu, Merkel'le görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefonda görüştü. Görüşmede, DAEŞ ve PYD gibi terör örgütleri de gündeme geldi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile karşı tarafın talebi çerçevesinde bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Suriye'deki durumun ele alındığı görüşmede Başbakan Davutoğlu'nun çatışmaların durdurulması konusunda varılan mutabakata uyulmasının her şeyden önce Suriyeli sivillerin güvenliği açısından hayati önem taşıdığını, bununla birlikte DAEŞ, PYD/YPG gibi terörist grupların durumdan yararlanmasına izin verilmemesi gerektiğini ifade ettiği belirtildi.

Görüşmede yasa dışı göçle mücadelede Türkiye-Almanya ve Türkiye-AB işbirliğindeki mevcut durumun gözden geçirildiği kaydedildi. Bu bağlamda iki liderin Türkiye, Almanya ve AB makamlarının yürüttükleri işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdiği, bu işbirliğinin artarak sürdürülmesi konusunda mutabık kaldıkları ifade edildi. NATO'nun Ege Denizi'nde yasa dışı göçle mücadeleye katkı amacıyla icra etmesi öngörülen faaliyetlerin önemine vurgu yapılan görüşmede, iki liderin 7 Mart günü gerçekleştirilecek Türkiye-AB Zirvesi'nin göç gibi güncel konular yanında Türkiye-AB ilişkilerinde kaydedilen ilerlemenin ele alınması için önemli bir fırsat teşkil edeceğini belirttiği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu, Merkel'le görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN