Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çoğu teslim olmak istiyor

Geçtiğimiz günlerde Sur'da teslim olan terörist itiraf etti: Örgüt kaçanı vuruyor, ilçede kalan aileleri de çıkmamaları konusunda tehdit ediyor

Giriş Tarihi: 29.2.2016
Çoğu teslim olmak istiyor
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan "Mervan" kod ve M.S.A. adlı terörist, ilçede kalan ailelerin çıkmamaları konusunda örgüt mensupları tarafından tehdit edildiğine dikkat çekti. M.S.A., kendisinin ilçeden kaçmaya çalıştığı bir sırada örgüt mensupları tarafından yakalanıp cezalandırıldığını vurgulayarak, içerideki örgüt mensuplarının çoğunun teslim olmak istediğini ancak korktuklarını kaydetti. 3 terörist Sur ilçesinde 22 Şubat'ta güvenlik koridoru açılması üzerine teslim olmuştu. Yasağın 17 saatliğine kalktığı dönemde ilçeyi terk ettiğine dikkat çeken M.S.A., ifadesinde örgüte nasıl katıldığını ve yaşadığı pişmanlığı da şu sözlerle anlattı: "Benim gibi teslim olmak isteyen birçok örgüt mensubunu hal ve hareketlerinden anlıyorum. Bildiğim kadarı ile örgüt mensuplarını çoğu güvenlik güçlerine karşı yaşam garantisi konusunda güvenmiyorlar. Zaten güvendikleri an teslim olacaklardır."

AİLELERİ TEHDİT EDİYORLAR

Bulunduğu bölgede halen ikamet etmekte olan ve sayılarının 20 olduğunu tahmin ettiği ailelerin bulunduğuna da dikkat çeken M.S.A., "Örgüt mensupları bu aileleri kesinlikle çıkmamaları yönünde tehdit etmektedir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çoğu teslim olmak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN