Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'ın dirayetiyle Paralel darbeyi aştık

Giriş Tarihi: 1.3.2016
Erdoğan'ın dirayetiyle Paralel darbeyi aştık
Başbakan Ahmet Davutoğlu, televizyonlardan yayımlanan "Yeni Türkiye Yolunda" konuşmasında gündeme ilişkin önemli mesajlar verrdi. Davutoğlu, özetle şunları söyledi:

PARALEL İHANET: 6-7 Şubat'ta devlet içinde paralel bir güç oluşturarak seçilmiş bir hükümeti devirmek amacıyla bir yargı darbesi gerçekleştirilmek istendi. O hükümetin Başbakanı, şimdi milletimizin oylarıyla seçildiği Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan Sayın Tayyip Erdoğan'ın ve başında bulunduğu hükümetin dirayetiyle bu darbe aşıldı. Türkiye artık her türlü vesayetin, paralel yapının gündemden çıktığı ve demokrasinin, özgürlüklerin, milli iradenin tahkim edildiği bir ülke oldu. Türkiye bu karanlık dönemlere bir daha asla dönmeyecek.

ANKARA'DAKİ BOMBALI SALDIRI: Türkiye'nin terörle mücadele iradesini zayıflatmak istediler ancak terör bu ülkenin her karış toprağından temizleninceye kadar mücadelemiz aynı kararlılıkla sürecek. Emniyet birimlerimiz saldırıda YPG-PKK işbirliğini açık şekilde ortaya koymuştur. Bu örgütleri destekleyen ülkelerin artık gerçeklerle yüzleşmesi ve ikiyüzlü tavırları terk etmesi lazım.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU 'ANKARA SALDIRISI' İLE İLGİLİ AÇIKLAMA


RUSYA VE ESAD SÖZÜNÜ TUTMALI:
Suriye'deki çatışmaların durdurulmasına yönelik atılan adımların olumlu sonuçlanması için Rusya'nın ve Esad rejiminin verdikleri sözleri tutması gerekir. Yoksa bu çabalar sonuçsuz kalacaktır. Uluslararası toplumun, başta ABD ve Rus yönetimlerinin artık samimi davranması, gerçeklerle yüzleşmesi lazım. Son dönemde özellikle AB'nin mülteci krizinin kendilerini de etkilemesi ile beraber sergilemiş olduğu ortak tavır bizim için sevindirici bir gelişmedir.

PYD'NİN ÖNÜ ALINMALI: Bu kargaşa halini fırsat bilerek bölgede hakimiyetini artırmaya çalışan ve ne yazık ki bazı devletlerin desteğini alan terörist yapıların da bu süreçte önü alınmalıdır. Aksi halde, güney sınırımızda mevcut olan her türlü tehdide karşı Türkiye kendini en güçlü şekilde savunmaya, nefsi müdafaa yapmaya devam edecektir.

OYUNLARIN FARKINDAYIZ: Rusya, rejim, PKK ve YPG el ele tutuşmuş güney sınırımızda bir terör kuşağı kurmak istiyor. Türkiye'yi bir terör yapılanmasıyla sınır komşusu haline getirmeye yönelik tüm bu oyunlarının farkındayız ve buna izin vermeyiz. Ulusal güvenliğimizi korumak için bir an olsun tereddüt etmeyiz.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI: Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı açıktır. İnşallah Türkiye hak ettiği anayasaya bu dönemde kavuşacaktır. Meclis'teki hiçbir siyasi parti, bu sorumluluktan kaçamaz, kaçmamalıdır. Siyaset karşılıklı konuşmaya, müzakereye dayalı bir uğraştır, siyaset kurumu bu noktada üstüne düşen iyiniyetli, yapıcı tavrı gösterebilmelidir.

Başbakan Davutoğlu 'Ankara Saldırısı' ile ilgili açıklama


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ın dirayetiyle Paralel darbeyi aştık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN