Türkiye'nin en iyi haber sitesi

iddiası yalanlandı

Giriş Tarihi: 1.3.2016 20:44 Güncelleme Tarihi: 1.3.2016 22:07
Hakan Fidan iddiası yalanlandı

Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkan'ı , 'ın komisyona bilgi vereceği iddialarını yalanladı.

Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı AK Parti Ankara Milletvekili , komisyonun, düzenleyeceği toplantının gündemini üyelerine, davet edilen kurum ve kuruluşlara, siyasi parti gruplarına ve TBMM Başkanlığına resmi yazıyla duyurduğunu belirterek, Komisyon Başkanlığı tarafından ilan edilmeyen toplantı haberlerine itibar edilmemesini istedi.

İşler, yaptığı yazılı açıklamada, komisyonun Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca kendisine verilen görev ve yetkiler çerçevesinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

İşler, şunları kaydetti:


"Mezkur kanun uyarınca görüşmelerini kapalı oturumlarda yapan komisyonumuzun çalışmalarında gizlilik esastır. Bununla birlikte komisyon toplantılarının akabinde toplantıya ilişkin bir basın açıklamasıyla görüşülen konulara yönelik özet bir bilgilendirme de Başkanlığımızca kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Komisyonumuz, düzenleyeceği toplantının gündemini üyelerine, davet edilen kurum ve kuruluşlara, siyasi parti gruplarına ve TBMM Başkanlığına resmi yazıyla duyurmaktadır. Komisyon Başkanlığı tarafından ilan edilmeyen toplantı haberlerine itibar edilmemesi kamuoyuna saygıyla duyurulur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Fidan iddiası yalanlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN